157 obserwujących
4301 notek
4442k odsłony
318 odsłon

Artyści

Wykop Skomentuj48

Ideologia jest też kodem dla przekazywania wiedzy swoich wyznawcom. Kiedy więc mowa o tym, że ktoś z prominentnych jej głosicieli postąpił niegodnie, zwolennicy recepty na uszczęśliwienie świata i członkowie grupy namaszczonej do tego dzieła wiedzą, że to jakiś układ stworzył pozory, świadczące przeciwko ich świadomości. Ta zaś jest w tym względzie jednoznaczna: swój jest czysty.

Rzecz by wspaniale się u nas sprawdzała, gdyby nie rzeczywistość. Ta zaś często obciąża funkcjonariuszy dobrej zmiany nieprawidłowościami, ujawnianymi przez media. Wtedy też pojawiają się zalety kodu. Każda replika wyrazicieli jedynie słusznej ideologii kończy się stwierdzeniem, że na zdarzenie zareagowano modelowo, w odróżnieniu od poprzedników, którzy jakoby bezkarnie dopuszczali do identycznych sytuacji.

Metoda osiągnęła taką popularność, że monotonnie wypowiadane słowa “przez ostatnich osiem lat Polska była skazana na znoszenie...” stały się kabaretowym grepsem, niezmiennie budzącym wybuchy śmiechu. Jego odmiany dalej jednak funkcjonują w obiegu propagandowym, mimo całej kadencji, która upłynęła od władzy tego Tuska.

I teraz bomba z unikaniem zapłaty podatku VAT przy udziale ministerialnych funkcjonariuszy burzy kod, przyciągając uwagę niezwykłością sytuacji. Oto okazuje się, że już we wrześniu 2016 roku Kancelaria Premiera została powiadomiona o nadużywaniu władzy przez protagonistę afery. Aliści do Biura Inspekcji Wewnętrznej wpłynęło ono dopiero po długiej zwłoce.

Minister finansów, prezentując całym sobą postawę obronną powiada, że ministerialny aparat ścigania zajmował się tą sprawą od 2017 i aresztowania nastąpiły pod koniec 2018 roku oraz na początku 2019. Jego zdaniem postępowanie ani nie było opóźnione, ani nie przyspieszało. Co się działo między 2016 a 2017 rokiem, dalej jednak nie wiadomo.

Kod zatem ideologiczny został mocno nadwątlony, skoro już z oficjalnych źródeł potwierdza się medialne doniesienia. Układ więc znowu się usadowił pośród swoich prześladowców.

Aliści przynajmniej semiotyka dowodzi swojej aktualności. I nikt inny, a dobra zmiana dostarczyła na to dowodów. Znowu więc sukces.

Byczo zatem jest. Nadal.


Wykop Skomentuj48
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka