Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
55 obserwujących
1022 notki
840k odsłon
4410 odsłon

"KASTA". Pierwsze wrażenie

Wykop Skomentuj164

Telewizja ruszyła ... się do działania. Mieliśmy okazję obejrzeć pierwszy odcinek zapowiadanego serialu publicystycznego pt. "KASTA".

Dobrze, że TV zabrała się do dzieła ale szkoda, że dopiero teraz. To o 5 lat (co najmniej) za późno.

Zanim pan Ziobro (w 2017 roku) złożył projekty pierwszych ustaw "sądowych", częściowo zawetowanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę, należało przeprowadzić tzw. grę wstępną polegającą na pokazaniu Polsce i Światu jak potrafi działać sądownictwo w Polsce. Napisałem "jak potrafi", bo na szczęście nie wszyscy przedstawiciele właścicieli tog sędziowskich są skłonni swoimi wyrokami obrażać zwykłą przyzwoitość i logikę.

Trzeba pokazywać patologie nie szczędząc nazwisk - wyroki nie są tajne i sędziowie nie powinni się wstydzić swoich orzeczeń. Chyba, że mają czego.

I jest jeszcze jedna sprawa.

Zachowanie sędziów to jedno. Drugie to prawo. Być może przedstawione w programie wyroki były "w ramach prawa" ale obok  sprawiedliwości to chyba nawet nie przechodziły. I to jest jeszcze większe wyzwanie dla Polski: stworzenie sprawiedliwego prawa. Pokazywanie "sędziów" i ich ..... zachowań (orzeczeń) to rzecz ważna ale nie najważniejsze. Ważniejsze jest uniemożliwienie wydawania takich wyroków.


Niestety, tematów chyba nie zabraknie. Oto wpis z TT sprzed kilku dni:


image

Proszę zwrócić uwagę na napisy na kopertach: to są listy kierowane do redakcji programu "KASTA"


PS. Przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku uruchomiono tzw. DUDAPOMOC. Ludzie walili drzwiami i oknami. Materiału zgromadzono zapewne na lata. Dlaczego czekano z takim programem? Nie rozumiem ...


Wykop Skomentuj164
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo