14 obserwujących
347 notek
351k odsłon
674 odsłony

Polska przegoniła Szwecję w liczbie zakażeń Covid–19 na milion mieszkańców.

Wykop Skomentuj22

W minionym tygodniu liczba zakażeń wirusem Covid-19 od początku tzw „epidemii” w Polsce osiagnęła wartość 843 475 co po podzieleniu przez liczbę ludności daje 22 230 przypadków zakażeń na milion Polaków. Tym samym w ilości zakażeń na milion obywateli wyprzedziliśmy Szwecję, gdzie ten wskaźnik wynosi 20 474 przypadki.

Powyższe dane wydają się wskazywać, że tzw „lockdown” wydaje się być całkowicie nieskuteczny w zwalczaniu tzw „epidemii”.

W Szwecji nigdy nie wprowadzono tzw „zamrożenia gospodarki” czy innych restrykcji wobec obywateli w postaci np. zakazu wchodzenia do lasów ( nawet w pojedynkę), 2 metrowego odstępu na chodnikach ( nawet w przypadku członków rodziny), czy nakazu chodzenia w maskach ( o jakichkolwiek sankcjach w postaci mandatów, czy spraw sądowych już nawet nie wspominając).

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Również w liczbie zgonów doganiamy Szwecję we wprost zastraszającym tempie. Gdy w Szwecji umierają pojedyncze osoby w Polsce codziennie mamy setki zgonów. Obecnie wskaźnik zgonów na milion dla Polski wynosi już 351 osób na milion, a w Szwecji 633 osoby.

Jeśli jednak dodać tzw „nadwyżkowe zgony”, które tylko w listopadzie w Polsce wynoszą ok 8000 osób tygodniowo, a od sierpnia są szacowane na ok. 28 000 osób, to prawdopodobnie również w tej statystyce już wyprzedziliśmy Szwecję.

W kontekście w/w danych wydaje się warto przypomnieć konferencję Premiera Morawieckiego i Ministra Szumowskiego z maja podczas której padło pytanie :

Czy z perspektywy dwumiesięcznej walki z koronawirusem nie żałuje pan, że nie zastosowano w Polsce modelu szwedzkiego?

Na pytanie odpowiedział pan Szumowski w nast. sposób :

„Szanowni Państwo, niestety w wielu krajach został zastosowany - czy przynajmniej początkowo był stosowany - model darwinistyczny, jak go nazywamy, model, który mówi, że słabi, starsi i chorzy odpadają, a zdrowi maszerują dalej”…..I dalej „My chcemy naszych słabszych, naszych chorych, naszych obywateli, naszych pacjentów leczyć, im pomagać wyzdrowieć, a nie powiedzieć, że no, musicie przechorować, a jak nie dacie rady, to trudno”.

Opinię pana Szumowskiego, wówczas ministra zdrowia wsparł pan Morawiecki nast. słowami :

„Szanowni Państwo, zdajemy sobie z tego sprawę, są bardzo bogate państwa, jedne z najbogatszych na świecie, gdzie stosowano selekcję, selekcję pacjentów, którzy mogą być leczeni, a którzy nie mogą być leczeni, bo nie ma łóżek, bo nie ma respiratorów, nie ma odpowiedniego sprzętu i nie ma personelu do leczenia”

https://wyborcza.pl/7,162657,25945200,twierdzenie-morawieckiego-ze-w-szwecji-stosowano-selekcje-pacjentow.html?disableRedirects=true


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości