14 obserwujących
347 notek
351k odsłon
327 odsłon

Szef firmy Pfizer odpowiada na pytanie dziennikarza amerykańskiej stacji NBC.

Wykop Skomentuj5

W związku z planowany rozpoczęciem szczepień przeciw Covid-19 w USA, szef (CEO) koncernu Pfizera, Albert Bourla udzielił w czwartek (3 grudnia) wywiadu stacji NBC, podczas którego prowadzący wywiad dziennikarz Lester Holt zadał szefowi Pfizera nast. pytanie :
Czy jeśli się zaszczepię i uzyskam odporność, to nadal mogę być nosicielem (bezobjawowym - mój dopisek) i zarażać inne osoby? ( pytanie w oryginale „“Even though I’ve had the protection, am I still able to transmit it to other people? „)

Na co szef Pfizera opowiedział : Nie wiemy tego, musimy to dopiero zbadać. (odpowiedź w oryginale „"I think this is something that needs to be examined. We are not certain about that right now.” )
https://thehill.com/news-by-subject/healthcare/528619-pfizer-chairman-were-not-sure-if-someone-can-transmit-virus-after


Odpowiedź ta wydaje się oznaczać, że zamiast 80-90% tzw „bezobjawowych nosicieli”, po zaszczepieniu Polaków może być ich więcej. Ponieważ z badań klinicznych szczepionki Pfizera nie wynika, ze chroni ona przed ciężkimi przypadkami Covid-19 ( takich przypadków podczas badań po prostu nie stwierdzono), wymagającymi hospitalizacji, a jedynie lekkimi stanami typu np. ból głowy, kaszel, temperatura, może z tego wynikać, że po zaszczepieniu nawet wszystkich Polaków nadal będą oni musieli utrzymywać dystans i nosić maski, aby nie zarażać tych, wobec których szczepionka nie zadziałała (według producenta to ok.10% populacji) oraz tych, którzy mogą zachorować tak ciężko, że będą wymagali hospitalizacji.

Wszystkie trzy (Pfizer, Moderna, Astra Zeneca ) proponowane szczepionki działają na podobnej zasadzie i żadnej z nich nie przebadano pod kątem nosicielstwa aktywnego wirusa i możliwości zarażania innych osób po zaszczepieniu.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości