Do 16 grudnia (przedwczoraj) pracownicy dużych szpitali mieli się zapisać na listę chętnych do szczepienia, aby zarządy szpitali wiedziały, ile mają zamówić szczepionek.
Na mieście szerzą się po cichu tzw „plotki”, kto na tę listę się zapisał i ile tych osób jest. „Plotki” dotyczą jednego z największych szpitali w Polsce, który zatrudnia ponad 2000 osób. Według „plotek” na listę nie zapisał się ani jeden kierownik kliniki, ani jeden ordynator oddziału i nikt z dyrekcji szpitala. Podobno na na liście znajduje się zaledwie kilkadziesiąt nazwisk, głównie personelu pomocniczego.
Ponieważ największe szpitale mają szczepić również osoby związane ze służbą zdrowia spoza tych szpitali, do dzisiaj, do godziny 11 mają do tych szpitali dotrzeć listy chętnych do szczepienia spośród tych osób. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia już w dniu dzisiejszym powinno mieć informację jaki procent chce się dobrowolnie zaszczepić. Ta informacja prawdopodobnie zostanie opublikowana przez Ministerstwo w przyszłym tygodniu. Jednakże z „plotek” wydaje się wynikać, że zainteresowanie szczepieniem jest małe. Może powodem jest, że szpital jest w tzw „wielkim mieście”, którego wyborcy nie głosowali na PiS. Niewykluczone, że jak spłyną dane z tzw „terenu” to procent chętnych do dobrowolnego szczepienia znacząco „podskoczy”.
Jeśli te „plotki” się potwierdzą i do społeczeństwa dotrze informacja, ze lekarze nie chcą się szczepić, to może to mieć katastrofalne skutki dla misternego planu rządu uratowania narodu polskiego przed prawdopodobnie najgroźniejszym wirusem w historii ludzkości. W związku z tym chyba są potrzebne drastyczne decyzje, jak np. utajnienie wszelkiej informacji na temat liczby wykonanych szczepień oraz penalizacja negatywnych wypowiedzi na temat szczepień przeciw Covid-19. Wzór można zaczerpnąć od Francji, gdzie za wypowiedź kwestionująca fakt holocaustu można iść do więzienia. Wystarczy słowo w słowo przenieść na polski grunt francuskie prawo zmieniając słowo „holokaust” na słowa „szczepionka przeciw Covid-19”.
Inne tematy w dziale Rozmaitości