7 obserwujących
363 notki
336k odsłon
  591   0

Kaczyński trafia do szkół

Sylwetka Jarosława Kaczyńskiego prawdopodobnie stanie się elementem programu nauczania w ostatniej klasie szkoły podstawowej. MEN wprowadziło na listę lektur obowiązkowych dla klasy VIII wiersze wybrane Jarosława Marka Rymkiewicza. Legendarny bohater Solidarności i niekwestionowany przywódca narodu polskiego zajmuje miejsce szczególne w twórczości tego autora.

Rymkiewicz to prawdziwy mistrz pióra. W 2003 roku został laureatem prestiżowej nagrody literackiej NIKE. Kolejne lata jego twórczości to wytężony okres pracy na rzecz dobrej zmiany. W ostatnim ćwierćwieczu nie było literata, który równie mocno zaangażował się w działalność polityczną, używając swego talentu jako oręża w walce z wrogami narodu polskiego. Tytuł Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, czy też nagroda im. Lecha Kaczyńskiego mówią same za siebie.

Nic zatem dziwnego, że minister Zalewska doceniła uniwersalne wartości płynące z twórczości Rymkiewicza i wzbogaciła kanon lektur szkolnych o wybrane wiersze tego poety. Już niedługo uczniowie podstawówek będą mieli niepowtarzalną okazję poznać się takie dzieła jak oda „Do Jarosława Kaczyńskiego” albo równie patriotyczny utwór pod znamiennym tytułem „Krew na białych rękawiczkach Tuska”.

Wybór akurat tych wierszy z bogatego dorobku Rymkiewicza wydaje się naturalny, bowiem to właśnie one najdobitniej ukazują nam prawdę o zgniliźnie III RP, o potrzebie oczyszczenia zdrowego organizmu narodu z wszelkiej maści wrzodów i jednocześnie dają nadzieję wzmacniającą wiarę w lepsze jutro.

Tylko pod światłym przewodem partii i jej wodza Jarosława Kaczyńskiego Polska będzie rosła w siłę, a ludziom będzie się żyło dostatnio. Takie są fakty i nie ma sensu z nimi dyskutować, lecz należy je sukcesywnie zakorzeniać w umysłach Polaków, szczególnie tych najmłodszych jeszcze nie skażonych zakodowaną propagandą TVN i jego akolitów.

http://www.dzienniklodzki.pl/edukacja/a/nowy-kanon-lektur-uczniowie-beda-uczyc-sie-wiersza-rymkiewicza-o-jaroslawie-kaczynskim,11662522/

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka