Blog
Syntezy Stosowane
Synteza
Synteza Prawda zwycięży, jeżeli nie dziś lub jutro, to definitywnie na Sądzie Ostatecznym!
48 obserwujących 144 notki 136217 odsłon
Synteza, 17 października 2011 r.

POlszewia i POlactwo – czy to jeszcze Polska i Polacy?


Naród niewolników, który jest zdolny do wyrzeczenia się Boga, utraty honoru, a w konsekwencji ojczyzny trudno jeszcze nazwać narodem, raczej słuszne jest określenie, że „społeczeństwo wygrało z narodem” wdowy po prezesie IPN, który zginął w Smoleńsku. Najtragiczniejsze jest to, że w Krakowie, w którym startowała na senatora Zuzanna Kurtyka wygrał były minister MON, który bezpośrednio odpowiadał za śmierć jej męża, gorszej sytuacji chyba nie można sobie wyobrazić i dna, jakie może osiągnąć społeczeństwo. Przypomina mi się tylko jedna sytuacja tzn. sąd nad Jezusem: „Piłat zapytał Go: Czy Ty jesteś królem żydowskim? Odpowiedział mu: Tak, Ja nim jestem. Arcykapłani zaś oskarżali Go o wiele rzeczy. Piłat ponownie Go zapytał: Nic nie odpowiadasz? Zważ, o jakie rzeczy Cię oskarżają. Lecz Jezus nic już nie odpowiedział, tak że Piłat się dziwił. Na każde zaś święto miał zwyczaj uwalniać im jednego więźnia, którego żądali. A był tam jeden, zwany Barabaszem, uwięziony z buntownikami, którzy w rozruchu popełnili zabójstwo. Tłum przyszedł i zaczął domagać się tego, co zawsze im czynił. Piłat im odpowiedział: Jeśli chcecie, uwolnię wam Króla żydowskiego? Wiedział bowiem, że arcykapłani wydali Go przez zawiść. Lecz arcykapłani podburzyli tłum, żeby uwolnił im raczej Barabasza. Piłat ponownie ich zapytał: Cóż więc mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem żydowskim? Odpowiedzieli mu krzykiem: Ukrzyżuj Go! Piłat odparł: Cóż więc złego uczynił? Lecz oni jeszcze głośniej krzyczeli: Ukrzyżuj Go! Wtedy Piłat, chcąc zadowolić tłum, uwolnił im Barabasza, Jezusa zaś kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie.” (Mk 15,2-15)  

We fragmencie tym widzimy jak na dłoni proces psychomanipulacji i socjotechniki jakiego dopuścili się „przewodnicy ludu” tzn. faryzeusze:

  1. Zohydzenie ofiary przez fałszywe oskarżenia np. o agresję.
  2. Współprace z okupantem w celu zniszczenia swojego Króla.
  3. Podsycanie nienawiści do Mesjasza bazując na strachu przed okupantem.
  4. Demokratyczna decyzja ludu, który uwalnia ludobójcę i skazuje Zbawiciela.

Oczywiście można mieć zastrzeżenia do współczesnej Polski i Polaków, ale wynika to z wielu lat upokorzeń i eksterminacji, taki naród jest zdolny do poświęceń tylko w przypadku ewidentnego triumfu, a nie porażki jaką była masakra w Smoleńsku – dobrze tłumaczy to redaktor Rafał A Ziemkiewicz w „Uważam rze” nr 37/2011 w artykule „Wybory w cieniu Smoleńska” – polecam! 

Opublikowano: 17.10.2011 19:52.
Autor: Synteza
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Uznanie swej nicości i marności otwiera na łaskę Boga przemieniającą i dającą nadzieję życia wiecznego w radości i miłości. Pokora jest drogą mądrości o czym świadczy ogrom Kosmosu i kruchość ludzkiego życia.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @W.W. Cytat z Rzeczpospolita, Andrzej Talaga: "Rosja się zbroi, my też powinniśmy: W tym roku...
  • @W.W. Powody wojny mogą być takie: 1) zemsta za doznane krzywdy (raczej w tym wypadku...
  • @BOLBOCHAN Ps. dla jasności podam co ja rozumiem pod pojęciem drużyny OT podzielonej na 1-3...

Tematy w dziale