Blog
Rebeliant
Rebeliant Szmarowski
Rebeliant Szmarowski Robert Szmarowski, 1970 r.
12 obserwujących 122 notki 290549 odsłon
Rebeliant Szmarowski, 6 kwietnia 2018 r.

Straż Graniczna - awaria machiny sabotażu

3532 0 0 A A A

Od 6 kwietnia 2018 roku szkołą Straży Granicznej w Koszalinie dowodzi pułkownik Piotr Boćko.

Ktoś w komendzie głównej pokpił sprawę. Przecież norma jest taka, że komendantów przywozi się w teczce, a ci bardziej toksyczni są wysyłani w specjalistycznych pojemnikach. Z Otchłani do Krosna Odrzańskiego. Z Przemyśla do Gdańska, z Gdańska do rezerwy kadrowej. Z Warszawy do Koszalina, z Koszalina do Kętrzyna. Z Kętrzyna do Gdańska. Jeden na miejsce drugiego, aby tamten mógł zmienić innego. Na nowym miejscu beneficjenci turystyki dowódczej czasem nawet nie zdążą zakasać rękawów do dzieła zniszczenia, a już są potrzebni gdzie indziej. Wszystko w oddelegowaniu, czyli kwaterowani za darmola w standardzie vipowskim i pobierający dodatkowy tysiąc złotych w formie diet.

Jeśli chodzi o Kętrzyn, to znowu się udało. Tamtejsza szkoła radziła sobie świetnie, więc przydzielono im utalentowanego fachowca. Teraz będzie świetniej.

W przypadku Koszalina sabotażyści się nie popisali. Dowódcą uczynili funkcjonariusza, który jest w jednostce od zawsze i przeszedł wszystkie szczeble służby i dowodzenia. Do tego - nie, nie uwierzycie! – jest intelektualistą ze stopniem naukowym. Zna Ośrodek na wskroś, zna podwładnych, procedury, zna się na pracy dydaktycznej. Otwarty umysł, życzliwość, biegłość interpersonalna. Swojak wodzem? Tego w Straży Granicznej dawno nie widziano.

Jeśli ktoś wypatrywał dobrej zmiany w formacji, to przez minione dwa lata mógł się rozczarować, ale koszaliński „błąd systemu” daje już promyk nadziei. Good luck, Pułkowniku!

[]

Materiał informacyjny - notka Straży Granicznej

[]

Opublikowano: 06.04.2018 21:32. Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 21:34.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

To jest kontynuacja bloga, dostępnego pod tym adresem: https://www.salon24.pl/u/mundurowi/

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Prawda Możemy konwersować, wymieniając korespondencję na priv - do tego nie trzeba adresu.
  • @maur
  • @Arek Pruszynski - Ja przyjmuję polecenia na drodze służbowej. Za nisko Pan wszedł. A...

Tematy w dziale Rozmaitości