Mechaniczny pies. Foto - źródło: Internet
Mechaniczny pies. Foto - źródło: Internet
Rebeliant Szmarowski Rebeliant Szmarowski
1410
BLOG

Wynalazek Straży Granicznej - mechaniczne psy

Rebeliant Szmarowski Rebeliant Szmarowski Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

W dniu 20 marca 2019 roku opublikowałem tekst pt. „O losie polskich psów decyduje Praga”. To była środa. W czwartek komenda główna sporządziła odpowiedź. Dziś, w poniedziałek, pismo dotarło do związkowców Straży Granicznej. Ściślej, to jest odpowiedź na monit związkowców z grudnia 2018 roku, w którym po raz enty podnieśli problem braku elementarnego wsparcia na utrzymanie psich emerytów. Komenda miała ten monit w du... żym poważaniu. Ale wystarczyło sprawę nagłośnić i nagle powstała odpowiedź na pisma z kilku ostatnich lat. Ta-daaam!

Dokument jest podpisany przez płk SG Wioletę Gorzkowską, zastępcę komendanta formacji.

Ponad trzy miesiące trzeba było czekać na dwustronicowy elaborat. Przywołano w nim wszystkie zignorowane dotąd pisma związkowców. Wskazano pierdyliard podstaw prawnych. Wylano pływacki basen krokodylich łez nad losem psów, które zakończyły służbę. Wszystko po to, aby przy każdym przywołanym akcie prawnym i przy każdej nazwie programu finansowego dopisać refren – NIE DA SIĘ.

„Komendant główny nie znalazł podstaw”... „Nie może być kwalifikowane”... „Wydaje się wątpliwe”... Bla bla bla.

A co z rozwiązaniami przyjętymi w Wojsku i w Służbie Celno – Skarbowej? To: „w tych formacjach jest inna pragmatyka służbowa”. Czyli co? W Straży Granicznej służą inne psy? Przed przyjęciem do służby zaliczają jakieś specjalne psy-chotesty? A może to są maszyny owinięte psią skórą? Nie psują się, nie trzeba ich karmić, nie potrzebują lekarza?

Wystąpienie pani pułkownik kończy się następująco:

Reasumując, pragnę zapewnić Pana Przewodniczącego o pełnym zrozumieniu wagi problematyki dotyczącej kwestii związanych z zapewnieniem godnego funkcjonowania psom wycofanym ze służby, a w konsekwencji powyższego zasadności podejmowania działań, które w efekcie przyczynią się do wypracowania właściwych rozwiązań w powyższym obszarze. Niemniej jednak  wdrożenie działań, o których mowa powyżej uzależnione będzie od tempa prac legislacyjnych nad powołanym projektem ustawy, jak również ostatecznego brzmienia art. 18a.

Czy zrozumieliście coś z tego bełkotu? Nie? To ja wam przetłumaczę na język polski:

Reasumując, mój przełożony, gen. bryg. SG Tomasz Praga, jest decyzyjnym paralitykiem, który ma cykora przed zadysponowaniem środków równych cenie jednego radiowozu, na poprawę marnej doli psich emerytów, a do tego zasłania się procesem legislacyjnym, który z uwagi na nadchodzące wybory, będzie się ciągnął, jak pustosłowie mózgowców z Komendy Głównej Straży Granicznej.

Kto chce coś zrobić, znajdzie sposób, a kto nie chce nic robić, znajdzie powód.

[]

Materiały źródłowe:

O losie polskich psów decyduje Praga

Odpowiedź KG SG - Pismo KG - KS - III - I.146.12.2019

[]


[]

Zobacz galerię zdjęć:

płk SG Wioleta Gorzkowska, zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej
płk SG Wioleta Gorzkowska, zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej

To jest kontynuacja bloga, dostępnego pod tym adresem: https://www.salon24.pl/u/mundurowi/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo