Blog
technowinki
Imejdz2
Imejdz2 Fascynat nowych technologii
0 obserwujących 1 notka 164 odsłony
Imejdz2, 28 grudnia 2016 r.

Czy darmowa platforma e-learningowa to dobry pomysł?

142 0 0 A A A

Darmowa platforma e-learningowa to dobry pomysł, jeśli nie mamy środków na na stworzenie własnej, bądź gdy chcemy przetestować swój kurs lub szkolenie. Płatne rozwiązania polecane są głównie osobom i firmom, które chcą wyróżniać się na rynku, mieć zaimplementowane niecodzienne rozwiązania bądź dbają o prestiż swojej marki.

Platforma e-learningowa umożliwia nauczanie przy pomocy sieci komputerowych i internetu. Dodatkowo pozwala na skończenie szkoleń, szkół czy studiów zdalnie, bez konieczności fizycznej obecności lekcjach i wykładach.

Konfiguracja darmowej platformy e-learningowej

Decydując się na darmową platformę e-learningową, najlepiej zlecić jej instalację zewnętrznej firmie lub dostawcy hostingu dla naszej strony internetowej. W takim przypadku nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy takimi kwestiami, jak aktualizowanie oprogramowania, konfiguracja, bądź też administracja serwerami. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielną instalację, powinniśmy przygotować się na czasochłonną konfigurację i implementację modułów.

Reklamy zaimplementowane w platformie e-learningowej

Niektóre platformy e-learningowe z uwagi na to, że są w pełni darmowe, implementują reklamy, które wyświetlają się np. podczas przeprowadzania kursów i lekcji. Jeśli więc chcemy walczyć o profesjonalny wizerunek, powinniśmy znaleźć takie oprogramowanie, które nie wyświetla banerów, lub przesiąść się na płatne rozwiązania.

Motywy dostępne w ramach darmowej platformy e-learningowej

Darmowe platformy e-learningowe oferują zazwyczaj zestaw z góry ustalonych szablonów graficznych. Dla niektórych osób może to być zaletą. Jednak jeśli chcemy odróżnić się od tysięcy innych witryn, takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu. Wtedy jedynym sposobem na stworzenie unikalnej szaty jest napisanie własnej platformy e-learningowej.

Problematyczne wtyczki do darmowych platform e-learningowych

Większość platform e-learningowych umożliwia instalację wtyczek i zewnętrznych modułów. Za ich rozwój najczęściej odpowiedzialni są sami użytkownicy. W związku z tym może to prowadzić czasem do pewnych problemów technicznych. Gdy platforma e-learningowa otrzyma aktualizację do nowszej wersji, najczęściej powoduje awarię zainstalowanych modułów i wtyczek. Jeśli są to rozszerzenia niezbędne do prowadzenia kursów, wtedy nasza platforma przestaje funkcjonować. W takim przypadku zmuszonym jest się poczekać, aż moduły dostaną aktualizację wspierającą nową wersję oprogramowania. 

Opublikowano: 28.12.2016 15:32.
Autor: Imejdz2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Technologie