16 obserwujących
70 notek
90k odsłon
  2824   0

Przepisy drogowe 1.49

Po opublikowaniu wersji 1.48 wpadłem w mały ciąg programistycznego natchnienia, i zacząłem pracować nad kilkoma rzeczami.

Czyszczenie kodu

Po kolei: wpierw chciałem wyeliminować różne drobne usterki starego jakby nie było kodu. Zacząłem wtedy przeglądać opisy dotyczące WebView (to kontrolka systemowa, która pozwala osadzać w aplikacji strony HTML), i się z lekka przeraziłem... Android początkowy był stworzony niejako na kolanie (szybko i niechlujnie), potem podkupiony przez Google i rozwijany na zasadzie "zachowujemy ile się da kompatybilności wstecznej". Dużo początkowych założeń architektonicznych (jak również obawa o możliwe procesy wytoczone firmie) spowodowało, że do dzisiaj mamy tutaj anachronizmy albo brak nowoczesnych funkcji znanych z Chrome. Eksperymentowałem z opcjami, i szukałem sposobów na zrobienie chociażby tego, co znakomicie działało w okolicach Android 2.x i chyba jeszcze 4.x (można było sobie powiększyć gestem stronę w taki sposób, że elementy łamały się do szerokości ekranu).

I co? Wydaje mi się, że zmiany powinny spowodować szybsze ładowanie treści i kilka innych rzeczy, za to wspomnianego powiększania nie ma i chyba już nie będzie (za to będę mógł zrobić czarny tryb "po bożemu", czyli bez własnych funkcji).

Na pewno jest tu jeszcze sporo do zrobienia, i obecny kod jest trochę przejściowy... natomiast ten system jawi mi się coraz bardziej jako totalna prowizorka (jeśli pominiemy politykę, to nic dziwnego, że prawdopodobnie będziemy mieć Fuchsię).

Pieśń przyszłości - Kotlin

Trochę podłamany brakiem super wyników zdecydowałem się spróbować konwersji na Kotlina – to taki nowy język Google, który ma zastąpić Javę, a pod spodem… ma Javę (kod jest kompilowany do tej samej formy). Udało się, jednak tej wersji nie będę umieszczał na razie w Google Play – według różnych doniesień aplikacje w Kotlinie mogą działać wolniej niż (tfu, tfu) stara, dobra Java.

Przepisy

To jest właśnie główny powód, że wydaję wersję 1.49 – mamy zmiany w znakach od 2 grudnia i (jeśli dobrze liczę) 17 stycznia.

Dodane, a kolor znaków pewnie ujednolicę w okolicach 1.50 – 1.51 (ustawodawca zmienił to i owo w Rozporządzeniach, i pewnie powinienem trzymać się nowej kolorystyki).

Linki:

Mac

W końcu mogę rozpocząć pracę…

Linki

Zapraszam też do czytania tego bloga, gdzie staram się przekazywać różne uwagi m.in. technologiczne (ale nie tylko).

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale