Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
79 obserwujących 1105 notek 1174175 odsłon
Starosta Melsztyński, 22 maja 2011 r.

Tomasz Parol vel Łażący Łazarz czyli drobne kłamstwa

A więc stało się, oficjalnie potwierdzona została tożsamość Łażacego Łazarza przez niego samego.

Ale przecieź nie o nazwisko tutaj najbardziej chodziło, tylko o wszystkie niejasności, które ciągną się za Tomaszem Parolem od lat.

O Centrum Obrony Interesów Narodu Polskiego im. Ryszarda Kuklinskiego.W jakim celu? Jak pisał działacz polonijnyAndrzej M Salski:

Jak zwykle w tego typu informacjach o powstaniu w Polsce jakies nowej organizacji, byl w niej apel do Polonii o przesylanie pieniedzy na szczytna dzialalnosc w nim wymieniona.

Pech chciał, że Centrum nie uzyskało zgody na używanie nazwiska pułkownika do firmowania swej działalności.

O działałność w firmie VOS Logistics, niejasne obowiązki jej prawnika, Tomasza Parola, wedle jego własnych słów sprowadzające się do tworzenia faktur i omijania przepisów podatkowych (Zmniejszenie obciążeń podatkowych jest dopuszczalne pod warunkiem wykorzystywania do tego celu legalnych metod działania. Ukrywanie prawdziwych rozmiarów swojej działalności pod cudzym nazwiskiem lub nazwą w celu zmniejszenia obciążeń fiskalnych jest sprzeczne z prawem. Podatnicy, którzy działają w ten sposób, ponoszą odpowiedzialność nie tylko podatkową, ale także karną skarbową.).

O spółkę Ok-ko, wydawcę Nowego Ekranu, na której czele stoi 88-letnia staruszka. Tuż przed startem Nowego Ekranu jej dotychczasowi właścieciele, Jerzy Klasicki I Tadeusz Opara, pozbyli się udziałów w spółce cedując ją na 88-letnią osobę nie mającą żadnego udokumentowanego doświadczenia biznesowego. Czy mamy do czynienia ze "słupem" i podobnie, jak w przypadku VOS Logistics podejrzeniem o  firmanctwo(Zgodnie z treścią art. 113 o.p., jeżeli podatnik za zgodą innej osoby, w celu zatajenia prowadzenia działalności gospodarczej lub jej rzeczywistych rozmiarów, posługuje się lub posługiwał się imieniem i nazwiskiem, nazwą lub firmą tej osoby, osoba ta ponosi solidarną odpowiedzialność z podatnikiem całym swoim majątkiem za zaległości powstałe podczas prowadzenia tej działalności. Firmantem jest więc osoba, która w związku z prowadzoną na własny rachunek działalnością powinna być podatnikiem, a zataja to, posługując się „tożsamością” innej osoby.)?

O niezgodne z prawdą przedstawienie podróży Ryszarda Opary, niejasnego pochodzenia funduszy, którymi obraca, niejasnych powiązań biznesowych i politycznych?

Wreszcie o drobne kłamstwa, którymi posługuje się, gdy mu wygodnie, Tomasz Parol.

O nieprawdziwe przedstawianie powodów usunięcia jego konta z Salonu24.

O sformułowanie z jego komentarza z linka na Nowym Ekranie:

od wielu wielu lat mam swoją fundację zajmujacą sie aktywizacją zawodową.

Nawet w tej drobnej sprawie Tomasz Parol nie potrafi napisać prawdy. Fundacja, z tego co wynika z zapisów KRS nie jest jego. W skłąd jej zarządu wchodzą następujące osoby:

PAROL ARTUR WICEPREZES ZARZĄDU
KNAPIUK BEATA WICEPREZES ZARZĄDU
WASIAK RENATA PREZES ZARZĄDU

Artur Parol, według słów Tomasza Parola, jest jego kuzynem, który użyczył mu schronienia, gdy projekt Inter Car Parol nie wypalił i kariera prawnika w VOS Logistics uległa przerwaniu. Cóż, taki mały nepotyzm.

Wreszcie najdrobniejsze z drobnych kłamstw, z których Tomasz Parol buduje swoją legendę szczurołapa prawicowych naiwnych duszyczek,  jakoby to blogerka Elig ujawniła jako pierwsza jego tożamość (mójI szacunek dla Elig za konsekwentne podawanie źródeł).

Czytelnikom powyższego należy się od autora jeszcze jedno wyjaśnienie: nigdzie i nigdy nie wiązałem Nowego Ekranu, jego właściciela i redaktora naczelnego z działaniami służb specjalnych. Więcej - uważam tego rodzaju nie poparte żadnymi dowodami insynuacje i przerzucanie się oskarżeniami za przejaw aberacji.

Każda z moich wątpliwości, każde z moich pytań są solidnie umocowane w powszechnie dostępnych dokumentach.

Czegoś nie dopisałem? Ach tak, analizy pokrętnych tłumaczeń i mazgajskich wyjaśnień samego Łażącego Łazarza. Widać uznał, źe najłatwiej mu będzie używać tego rodzaju retoryki:

Mam jednak wielki żal, że znając mój dorobek i zaangażowanie w wiele patriotycznych akcji tak łatwo uwierzyliście w insynuacje.

Przypominam, że dorobek patriotyczny ŁŁ datuje się od Centrum Obrony Interesów Narodu Polskiego im. Ryszarda Kuklinskiegoi listów żebraczych kierowanych do Polonii.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Biorą kasę za alarmowanie już od soboty o pomoc, która nie nadeszła. Bo wojsko...
  • Wkurwu dostałem, to napisałem. Sądząc po polemistach nie ma tu z kim rozmawiać. Kilku...
  • Akronim PiS ani razu nie pojawia się w moim tekście. Nie wiem do czego odnosi się twój komentarz

Tematy w dziale