Blog
Teksty kanoniczne
Starosta Melsztyński
Starosta Melsztyński Renegat. Z bocznej linii.
79 obserwujących 1105 notek 1174175 odsłon
Starosta Melsztyński, 24 lutego 2017 r.

Rosemannowi riposta - cięta

1302 50 0 A A A
Kol. się absolutnie myli. Wyrwane z kontekstu słowa Kaczyńskiego nie mają w sobie zjadliwości, są jedynie dozwoloną formą dania prztyczka w nos oponentowi.
Dopiero w kontekście całej wymiany zdań, która poprzedziła replikę Kaczyńskiego, z sarkastycznym "ludzkie pany" Grzegorza Schetyny, które samo w sobie zawiera potężny bagaż historycznych kontekstów i resentymentów, wypowiedź Kaczyńskiego staje się wyrazem głębokiej pogardy dla "chamów" z pozycji "panów", w tym menelskim stylu, który zapanował na całej polskiej prawicy, ocienionej szumem husarskich skrzydeł i idącej wilczym tropem w patriotyczny kicz.
To jest jednocześnie, zdaje się, wyraz głebokiego i kilkakrotnie wyrażanego w różny sposób, przekonania - zupełnie niczym nie uzasadnionego - samego Kaczyńskiego i tej dziwnej formacji, którą on reprezentuje, zainfekowanej wirusem poczucia przegranej, że podział przebiega na linii "lepszy/gorszy sort" i że on namaszczony jest na bycie tym "leszym sortem".
Na twitterze podobnie wyraziła się Marzena Paczuska, która została obsadzona w roli interpretatora słów prezesa, z podobną co Kaczyński pogardą dla "plebsu". A kto jak kto, ale Marzena Paczuska powinna wiedzieć "co prezes miał na myśli".
Słów Kaczyńskiego nie sposób odebrać inaczej, niż zostały odebrane przez tych, do których je skierowano. Reszta to usłużne interpretacje.
No ale w tym celu trzeba by choć raz się postawić w miejscu tych, którzy podział pan/chamy obserwują i dekodują z bagażem doświadczeń plebejskich przodków.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Patriotyzm jest ostatnim schronieniem szubrawców. Samuel Johnson

page counter

 

 

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Biorą kasę za alarmowanie już od soboty o pomoc, która nie nadeszła. Bo wojsko...
  • Wkurwu dostałem, to napisałem. Sądząc po polemistach nie ma tu z kim rozmawiać. Kilku...
  • Akronim PiS ani razu nie pojawia się w moim tekście. Nie wiem do czego odnosi się twój komentarz

Tematy w dziale Polityka