Blog
Szkiełko i oko
Tomasz Rożek
Tomasz Rożek Jestem fizykiem i dziennikarzem naukowym. Pracuję w Gościu Niedzielnym
40 obserwujących 137 notek 286490 odsłon
Tomasz Rożek, 10 kwietnia 2014 r.

Homeopatia - niezły żart

2797 81 0 A A A

Jak w XXI wieku zrobić chorego w konia i jeszcze na tym zarobić? Homeopatia to pseudonaukowa  metoda, której nawet jakby bardzo się starać nie da się obronić żadnymi argumentami.
 

Fakt, łykanie homeopatycznych tabletek czy popijanie syropów nie szkodzi. Homeopatia działa wyłącznie na zasadzie efektu placebo, czyli tak bardzo wierzymy, że coś tam jest w tej tabletce, że robi nam się lepiej.

Pamięć wody, czyli kolejna pseudonaukowa hipoteza, która ma uzasadniać lecznicze właściwości takich leków nigdy nie została udowodniona. Co nie zmienia faktu że można na niej robić niezłą kasę.
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem. Jestem szefem działu "Nauka i Gospodarka" w tygodniku Gość Niedzielny i założycielem Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Moja ksiązka "Nauka - po prostu. Wywiady z wybitnymi" została uznana za najlepszą książkę pop-naukową w sezonie 2010-2011. Ostatnio wydałem książkę "Nauka - to lubie. Od ziarnka piasku do gwiazd". tomasz.rozek[at]gmail.com

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @WALDEMAR.M czuję głupotę tego co Pan pisze, czy proton z czasem życia dążącym, do...
  • @HENRYK DĄBROWSKI Myślę, że dzieci rozumieją znacznie więcej niż nam się wydaje.
  • @FATER nie mamy TV, one słuchają radia

Tematy w dziale Technologie