Blog
- Tonik
Tonick
Tonick ekolog i politykier
11 obserwujących 322 notki 234551 odsłon
Tonick, 4 czerwca 2017 r.

Porozumienie klimatyczne z Paryża. Bogaci przeciw biednym.

247 2 1 A A A
Zatrucie środowiska na świecie
Zatrucie środowiska na świecie

Dział Rozmaitości tytuł Ekologia


Porozumienie klimatyczne zakładające redukcję  emisji CO2 procentowo w zależności od produkcji energii w istocie jest oszukiwaniem światowej opinii publicznej przez najzamożniejsze kraje świata. Wycofanie się USA z tych porozumień pokazuje tylko w sposób uczciwy podejście państw bogatych (także z powodu emitowania w przeszłości i obecnie większości wyprodukowanego przez ludzkość CO2) do polityki klimatycznej. W fatalnej skrajnie nieuczciwej polityce prym wiodą najzamożniejsze kraje starej UE, które na terenie UE wprowadziły wprost mechanizm zapłaty za niezmniejszenie procentowe emisji CO2.

Aby dobrze rozumieć mechanizm przy pomocy którego bogaci chcą "walczyć z ociepleniem klimatu" Wystarczy pokazać go na przykładzie 2 państw. Jedno wielkie i zamożne produkuje 100  jednostek energii na swojego mieszkańca emitując przy tym 70 jednostek CO2 (energia produkowana jest w 70% z emisją CO2 . Zadeklarowało że w określonej perspektywie (przez określony czas) Zmniejszy procentową emisję do 65%. W określonym czasie np 10 lat, ma ono zamiar wyprodukować średnio po 150 jednostek energii, produkując przy tym 85,75 jednostek CO2 co da produkcję z emisją CO2 na poziomie 65% W istocie więc państwo to wyemituje o ponad 15% CO2 więcej niż wcześniej. Drugie państwo słabsze ekonomicznie obecnie z racji niedużej produkcji energii z gazu i energii wiatru, wody i innych OZE produkuje obecnie 40 jednostek energii z produkcją CO2 z 90% energii z emisją CO2, a więc obecnie produkuje 36 jednostek CO2 na mieszkańca. Aby się rozwijać, i gonić zamożniejszych sąsiadów musi co najmniej w podobnym tempie jak oni zwiększać produkcję energii. W takim samym czasie jak to pierwsze państwo wyprodukuje więc 60jednostek energii (dalej więc około 2,5 raza mniej niż bogaty sąsiad) podobnie jak on produkując nową energię w 1/3 z OZE.

Aby taki cel uzyskać, wyprodukuje łącznie 49 jednostek CO2 na mieszkańca, mając około 82% energii wyprodukowanej z emisją CO2.

Popatrzmy uważnie na ten mechanizm.

Państwo pierwsze produkuje prawie dwa razy więcej CO2 niż państwo pierwsze,  Zwiększyło emisję CO2 o 15,75 jednostek CO2, a państwo drugie zwiększyło emisję CO2 o 13 jednostek, i nadal produkuje prawie dwa razy mniej CO2 niż państwo pierwsze.  Zgodnie z mechanizmem UE to państwo drugie będzie płatnikiem 1/4 kar za emisje w UE, a państwo pierwsze zapłaci za nie znacznie mniej. Na tym polega "solidarność" UE i jej "walka z globalnym ociepleniem" Na zmowie bogatych których stać na energetykę atomową i wiatrową, gdyż emitowali na głowę mieszkańca dotychczas znacznie więcej CO2 niż w państwach biednych, budując na tym swoją zamożność.

Oraz na okradaniu mniej zamożnych państw, których jeszcze zwyczajnie na takie inwestycje nie stać.

Aby powstrzymać emisje CO2 konieczne jest, aby każda wyemitowana tona CO2 niezależnie od państwa wiązała się w nim z taką samą opłatą, oraz aby pieniądze te przeznaczać na modernizację światowej energetyki, poprzez dotacje na te modernizacje w państwach biedniejszych, odwrotnie proporcjonalnie do historycznie wyemitowanych w nich ilości CO2. Mówiąc wprost z pieniędzy zbieranych od każdej tony CO2, państwa bogate, powinny dotować państwa słabiej rozwinięte, tak aby miały one szansę na normalny rozwój, pomimo ponoszenia kosztów droższej energetyki oszczędzającej węgiel emitowany w postaci CO2.


Paryż i Niemcy chcą solidarności i ochrony klimatu? Domagajmy się więc od nich wprost pieniędzy na modernizację energetyki w takich krajach jak Polska Czechy czy Bułgaria i Grecja wewnątrz Europy oraz na nowoczesną energetykę w Indiach czy Afryce na zewnątrz UE. To oni bowiem wyemitowali dużą część znajdującego się obecnie w środowisku CO2 i dlatego stać ich na więcej niż innych. Tego dziś od nich wymaga solidarność europejska na którą się tak chętnie powołują.

Opublikowano: 04.06.2017 19:45. Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 19:51.
Autor: Tonick
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dlatego właśnie ruscy szpiedzy usiłują doprowadzić do federalizacji w UE. Rosjanie jako...
  • To dobrze gdyby dostał. Powinni mu to zapłacić z własnych kieszeni Niemcy którzy mu te...
  • Duża część tych przedwojennych zbiorników wodnych to były np młyny wodne. Młyny zostały...

Tematy w dziale Rozmaitości