Blog
Trammer - niekumata blogerska tłuszcza (i niekompetentna)
Trammer - blogerska tłuszcza
62 obserwujących 659 notek 705881 odsłon
Trammer - blogerska tłuszcza, 20 stycznia 2019 r.

Polska polityka: czas na syntetyczne wnioski politologiczno-psychologiczne

810 47 0 A A A

Od upadku komuny minie wkrótce 30 lat czyli już dość długo można obserwować własną, niepodległą, autentyczną polską politykę, a nie taką kierowaną z innego państwa, z Moskwy. Można więc już formułować wnioski czy uogólnienia politologiczne charakteryzujące naszą politykę. Scharakteryzuję ją najpierw krótkim syntetycznym uogólnieniem:

        Nie lubię władzy, gdyż sadystycznie upokarza opozycję i jej wyborców. Nie lubię opozycji, gdyż chce być władzą, aby sadystycznie upokarzać opozycję i jej wyborców.

I komentarz. Są oczywiście ludzie, którzy do polityki i władzy idą dla pieniędzy, aby coś zrobić itp. Ale główni aktorzy idą tam, aby móc upokarzać, nienawidzić i zarażać lud nienawiścią i nauczać, że nienawidzenie, obelgi itd to dobro. Czasem rzecz jasna zrobią coś dla ludu, pokierują tym czy owym, bo muszą, by być wybranym czy aby utrzymać władzę, ale główna przyjemność płynąca z władzy, jest taka jak wyrażono wyżej - w tekście napisanym czcionką pogrubioną.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie banuję. Kłótnie na blogach, obrzucanie się uszczypliwościami itd - mam za nudne, nierozwijające.Blog prócz tekstów na różne tematy, zawiera także liczne teksty - ze zdjęciami - krajoznawczo-turystyczne, propagujące mniej znane, a ciekawe, rejony Polski.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Kochana Ogrodniczko! Ta woda dobra jest nie tylko w sprawie potomków męskich. Po jej wypiciu...
  • Obecny prezydent musi z automatu dobrze jeździć na nartach, bo jest z dobrej zmiany. Poprzedni...
  • @kgobisz Miło mi,że mogę zgodzić się z Panem, co nie zdarza się często - z tym, że...

Tematy w dziale Polityka