3 obserwujących
391 notek
138k odsłon
  950   2

Zamknijcie swoje rozpieszczone gęby

Słowa reportera Sky News Australia do młodych ludzi, którzy niedawno demonstrowali w obronie  klimatu:

′′ Jesteście pierwszą generacją, która ma klimatyzację w każdej klasie, wasze lekcje odbywają się na komputerze, macie telewizor w każdym pokoju, możecie korzystać z elektronicznych środków przez cały dzień.

Zamiast chodzić pieszo do szkoły, korzystacie z wszelkiego rodzaju środków transportu z silnikiem spalinowym. Wielu z was jest nawet codziennie przywiezionych taksówką rodziców aż do klas.

Jesteście największym konsumentem dóbr konsumpcyjnych w historii ludzkości. Ciągle kupujecie nowe ubrania, aby być ′′ modnym mimo, że zeszłoroczne rzeczy są jeszcze całkowicie ok.

Prawie nikt z was nie naprawia swoich ubrań, nie macie pojęcia jak wymienić zepsuty zamek, a co dopiero jak obchodzić się z igłą do szycia.

Wyrzuca się to, co trzyma. Wasz protest jest zapowiadany za pomocą cyfrowych i elektronicznych środków. Twój telefon, tabletka jest 24 h online. Jesteście największym konsumentem energii elektrycznej ze wszystkimi swoimi elektronicznymi zabawkami.

Ludzie, zanim protestujecie, wyłączajcie klimatyzację lub ogrzewanie, chodźcie do szkoły, wyłączcie telefony, komputery, Xboxy, Playstations i przeczytajcie książkę, zróbcie sobie kanapkę zamiast kupować ją w plastikowych opakowaniach.

Nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście egoistami, słabo wykształceni, manipulowani przez ludzi, którzy was wykorzystują i mówią, że prowadzicie szlachetną sprawę, podczas gdy wy się dobrze bawicie i cieszycie się najbardziej szalonym zachodnim luksusem.

Obudźcie się i zamknijcie swoje rozpieszczone gęby. Znajdź fakty, zanim zaprotestujesz i najpierw zacznij ulepszać świat u siebie inie ogłaszaj ludzi sprawcami, którzy żyli w zrównoważony sposób przez całe życie."

A Timmermans ogłasza pakiet ekologiczny UE.

Ma zmienić przyzwyczajenia każdego z nas."Wymagamy wiele od naszych obywateli, też wiele od firm, ale w słusznym celu. Chcemy, żeby ludzkość uniknęła wojen o wodę i pożywienie" – mówi Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej ds. Zielonego Ładu.

Fit for 55 to rewolucyjny pakiet, który zmieni sposób prowadzenia biznesu we wszystkich sektorach gospodarki, ale będzie miał też wpływ na codzienne życie.


W zakresie klimatu i energii Komisja Europejska zaproponowała siedem propozycji legislacyjnych, które wzmacniają i modernizują obecnie działające regulacje, które mają doprowadzić UE do 55-procentowej redukcji emisji CO2 do 2030 roku. Komisja zapowiedziała, że nowy pakiet klimatyczny będzie zakładał dalsze wycofanie uprawień do emisji CO2.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyznał, że każdy z krajów ma różne punkty startu, ale każdy z członków będzie musiał uczestniczyć w tym procesie. Zapowiedział, że Komisja będzie wycofywać większą pulę uprawień do emisji CO2 i rozszerzyć ten system na sektory takie jak transport i budownictwo. – Będziemy zaczynać wycofywanie uprawień, aby stworzyć większy system cenowy. W zakresie budownictwa i transportu to są to trudne decyzje. Te sektory także zostaną objęte systemem handlu emisjami. Jednak musimy iść krok dalej, aby osiągnąć poziom 55 procent. Musimy stworzyć system zachęt. Dostawcy paliw będą musieli kupować uprawnienia. Im bardziej ekologiczny transport, tym mniej będą płacić – mówił Timmermans. 

Zapowiedział on, że 25 procent dochodów ze sprzedaży tych uprawień będzie szło na Fundusz Klimatyczno–Socjalny, co pozwoli na inwestowanie w czyste rozwiązania. W tym Funduszu będą 72 mld euro. Będzie on mógł wspierać dochody i systemy wsparcia w ogrzewnictwie czy transporcie. 

Ciekawe jakie będzie zapotrzebowanie na prąd tylko z powodu ładowania "ekologicznych" samochodów elektrycznych na całym świecie. I jak pseudo ekolodzy rozwiążą w sposób ekologiczny problem składowania zużytych toksycznych akumulatorów samochodowych.

 


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości