3 obserwujących
280 notek
103k odsłony
157 odsłon

Bandera to bohater i wzór dla Polaków

Wykop Skomentuj6

"Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu" – informuje na Twitterze Magdalena Majkowska.

@MagdaMajkowska 

 Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu.

Więcej info wkrótce na @OrdoIuris.

Proces już trwa. " Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły" – pisze prawniczka z Ordo Iuris, odpowiadając na pytanie jednego z internautów, który nie chciał uwierzyć, że opisana sytuacja miała miejsce w rzeczywistości. 

Więcej szczegółów sprawy Instytut Ordo Iuris ma przedstawić już wkrótce. 

11 lipca 1943 r. doszło do "Krwawej Niedzieli". Był to kulminacyjny moment ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) dokonała skoordynowanego ataku na naszych rodaków w 150 miejscowościach w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim oraz łuckim. Stepan Bandera od 1940 r. był przywódcą jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B, od 4 kwietnia 1941 przewodniczący Prowodu OUN-B jako odrębnej organizacji. Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za ludobójstwo wołyńskie.

za do rzeczy.pl

O sprawie informują tylko tzw.prawicowe media pozostałych tzw.liberalnych, lewicowych to nie obchodzi.

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale