13 obserwujących
319 notek
247k odsłon
419 odsłon

Zabijanie zwierząt. Szyszką.

Wykop Skomentuj6

W Sejmie trzecie czytanie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.  Ludzki pan Jarosław przerwa obrady, żeby jeszcze lepiej chronić zwierzęta.  A nowelizacja przewiduje większe kary za znęcanie się nad nimi.  Tylko pochwalić można.

Teraz trzeba tylko zaapelować o to, by tego starego prawa też przestrzegać.  I ścigać tych, którzy biorą udział w zabijaniu zwierząt polegającym na tym, że wypuszcza się zwierzę z klatki, a następnie do niego strzela.  Ustawa:

Ubój, uśmiercanie i ograniczenie populacji zwierząt

Art. 33. 1. (uchylony).

1a. Uśmiercanie zwierząt może odbywać się wyłącznie w sposób humanitarny polegający na zadawaniu przy tym minimum cierpienia fizycznego i psychicznego.

Przepisy karne

Art. 35.8) 1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jak zwierze biega sobie na wolności i ktoś do niego strzela w ramach polowania normalnego - nie ma kary - i słusznie.  Nie ma tu jednoznacznego zadawania cierpienia powyżej minimum potrzebnego do zabicia.

Jak zwierzę jest już w klatce, to wypuszczenie go w celu wystawienia na strzał i sam późniejszy odstrzał w dość oczywisty sposób wykracza powyżej niezbędnego do zabicia 'minimum cierpienia'.  Część zwierząt zostanie tylko zranionych i będzie trzeba dobić, część będzie się wykrwawiać.  Minimum cierpienia dla - na przykład - ptaka w klatce to szybkie zabicie go tak, jak zabija się kurczaki w dobrej ubojni.  Wypuszczanie go, żeby do niego sobie postrzelać to oczywiste zadawanie niepotrzebnego cierpienia w trakcie uśmiercania.

Panie Ziobro - gdzie Pan był, jak media podawały informację o tym, że nasz minister Szyszko brał udział w takim procederze ?  Który z prokuratorów rozpoczął postępowanie z urzędu w tej sprawie ?

 PiS zmienia ustawę na 'lepszą' - spoko.  Ale może niech najpierw zacznie postępować zgodnie ze starą ?  Czy może ustawy są dla szaraczków, a ministry nie muszą ich przestrzegać ?  


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości