telwizja czy "w tyle wizji"
Bloger szpak80 ubolewa, że: . Jeżeli się dokładnie wczytać w jego wypociny to widać, że jemu ta telwizja kablowa (jak w tytule jego notatki) to się myli ze zbyt często przez niego oglądanym programem …. „w tyle wizji”. Mamy przykład, że TVPIS ludzi ogłu
3 obserwujących
68 notek
33k odsłony
  8671   0

Jeszcze Ryszard Czarnecki czy wkrótce już tylko Ryszard Cz.

Unijni śledczy podejrzewają, że Ryszard Czarnecki wyłudził pieniądze z Parlamentu Europejskiego.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych skierował do polskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosła Ryszarda Czarneckiego z Prawa i Sprawiedliwości. Według śledczych Unii Europejskiej, pobierał on nienależne zwroty kosztów podróży służbowych i diety. Czarnecki zasiada w Parlamencie Europejskim od 16 lat i w tym czasie zarobił kilkanaście milionów złotych.

Dochodzenie jest prowadzone w sprawie „nieprawidłowości dotyczących zwrotu kosztów podróży i wypłat diet dziennych” pobieranych przez czołowego europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Unijni śledczy zakończyli wnikliwe i wielowątkowe dochodzeni ponad rok temu.

Zgodnie z obwiązującymi procedurami, Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) zgromadzone informacje i dowody świadczące o możliwości popełnienia przestępstwa przez obywatela któregoś z państw UE, przekazuje swoje ustalenia i zalecenia prokuraturze kraju z którego europoseł pełni swoją funkcję. Prokuratura Krajowa otrzymała od OLAF kompletny raport dotyczący kosztów wieloletnich podróży Ryszarda Czarneckiego w maju 2019 roku. Jednocześnie, biuro prasowe OLAF poinformowało, że zalecił Parlamentowi Europejskiemu odzyskanie nienależnie uzyskanych kwot liczonych w EUR przez europosła Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Czarneckiego. W lecie 2019 Prokuratura Krajowa skierowała zawiadomienie OLAF do Prokuratury Okręgowej w Zamościu w celu podjęcia dochodzenia. Dla dobra śledztwa Prokuratura Okręgowa w Zamościu nie udziela informacji w tej sprawie.


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka