Henryk Młynarczyk - poseł PiS z okręgu Chełm-Zamość-Biała Podlaska znacznie bardziej skupia się na pracy w swoim regionie, niż występowaniu w mediach, toteż nie mieliśmy okazji zbyt często słyszeć o nim w ogólnopolskich mediach. A warto zapamiętać to nazwisko!
Poseł Młynarczyk ma bowiem na koncie niebagatelną zasługę. Udało mu się powstrzymać jedną z bardziej szkodliwych decyzji Radosława "Radka" Sikorskiego - o likwidacji poprzez "zagłodzenie", które polegało na pozbawieniu środków finansowych Szkoły Orląt w Dęblinie.
Mająca długą, ponad 80-letnią tradycję, legendarna kuźnia kadr polskiego lotnictwa mogła zniknąć z mapy polskich uczelni wojskowych. Minister Sikorski bez konsultacji z Komisją Obrony Narodowej, na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych złożył poprawkę do budżetu zabierającą wyższym uczelniom wojskowym 103 mln zł, co przesądzało o ich likwidacji.
Poseł Henryk Młynarczyk, jako parlamentarzysta z Lubelszczyzny był jednym z głównych przeciwników tej decyzji. Jako przewodniczący podkomisji obrony narodowej zwołał posiedzenie na temat reformy szkolnictwa wyższego w wojsku. Ostatecznie zdecydował się zgłosić poprawkę do budżetu, która przywracała uczelniom wojskowym zabraną przez Sikorskiego kwotę 103 mln zł. Poprawka posła Młynarczyka przeszła stosunkiem głosów 210:207. Szkoła Orląt, ale także inne wojskowe uczelnie przetrwały!
Niedługo potem prezydent Lech Kaczyński na wniosek premiera Jarosława Kaczyńskiego odwołał ministra Sikorskiego z rządu, co było jedną z najlepszych decyzji kadrowych PiS. Ministrem obrony został Św.P. Aleksander Szczygło, który nie tylko poparł pozostawienie Szkoły Orląt, ale nawet planował ją rozbudować i utworzyć w Dęblinie ośrodek kształcenia pilotów wojskowych dla całej Europy Środkowej.
Nie miałby jednak czego rozwijać, gdyby nie poseł Henryk Młynarczyk i jego aktywne działania. Warto więc poświęcić więcej uwagi posłowi, który pokonał Radosława Sikorskiego!
Mgr inż. Henryk Młynarczyk- (ur. 1955 w Krasnymstawie) - po ukończeniu w rodzinnym mieście Technikum Mechanicznego, podjął i ukończył dwa kierunki studiów w Wyższej Oficerskiej Szkole Radiotechnicznej w Jeleniej Górze, uzyskując tytuł inżyniera-dowódcy. W 1995 został także absolwentem studiów z zakresu ochrony środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra.
Pracował zawodowo jako referent w Rejonie Dróg Publicznych w Janowie Lubelskim. Następnie służył w Wojsku Polskim, dochodząc do stopnia majora. W okresie PRL pozostawał zawsze bezpartyjny. Zaangażował się w tworzenie organizacji alternatywnych wobec władzy. W latach 80. był współzałożycielem Niezależnych Związków Zawodowych w Wojsku Polskim.
Od 1991 do 2003 był kierownikiem ekipy ochrony środowiska w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie. Następnie pracował jako główny specjalista i dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Od 2002 do 2005 był radnym Rady Powiatu Krasnostawskiego. W 2005 został liczbą prawie 14 tys. głosów wybrany posłem do Sejmu RP. Podjął wówczas pracę w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Zasobów Naturalnych. Przewodniczył Podkomisji Stałej ds. Budżetu Infrastruktury i Zaopatrzenia Wojska. W 2010, zastępując jednego z posłów, który został burmistrzem, ponownie zasiadł w Sejmie RP.
Za, zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej, Henryk Młynarczyk został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest członkiem władz regionalnych PiS na Lubelszczyźnie.
Mgr inż. Henryk Młynarczyk kandyduje ponownie do Sejmu RP z 6. miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 7, który obejmuje miasta na prawach powiatu: Chełm, Zamość, Biała Podlaska, a także powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski.
Z pewnością warto oddać na niego swój głos 9.10.!
Moim celem jest przypominanie, nagłaśnianie i napiętnowanie afer mających miejsce w życiu politycznym. Chcę uczciwej i pozbawionej aferzystów klasy politycznej.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka