470 obserwujących
1731 notek
4781k odsłon
3681 odsłon

Niesmak

Wykop Skomentuj75

Jeśli miałabym napisać, co czuję po tych dniach okupacji Sejmu to określiłabym takim właśnie słowem. Po drodze oczywiście było różnie - groźna noc z piątku na sobotę w grudniu, poranek już w miarę spokojny, wściekłość, kiedy zobaczyłam filmy z szarpania posłanki Pawłowicz itp itd

Polacy już dawno podzielili się na dwie grupy, praktycznie po połowie. Jedni idą na wybory, a inni nie mają najmniejszego zamiaru. Ta druga grupa nie chodzi z najróżniejszych powodów i nie wszyscy dlatego, że lekceważą swoje obywatelskie obowiązki, ale nie o tym ma być tekst.

Jednak około 50% chodzi i każdy z nich zastanawia się na kogo oddać swój głos. Posłowie naprawdę mogą w ramach Konstytucji wszystko a jaka Konstytucja i TK jest każdy widzi. Mogą nam zabrać 7 lat życia (podwyższenie wieku emerytalnego), mogą nam zabrać pieniądze (OFE), mogą nam dosolić dodatkowe podatki czy dodatkowe obowiązki (wypełnianie stosów niepotrzebnych papierów).

Muszą tylko raz na cztery lata przekonać tę połowę Narodu, aby na nich zagłosowała. Wystarczy czasami tylko dwa tysiące głosów (!) aby stać się Wybrańcem, który może wszystko a my nie możemy nic.

No i patrzyliśmy zdumieni co oni wyprawiają przez te tygodnie w Sejmie. I jak reaguje PiS. Tak, wiem, że opozycja tylko czekała na "męczeństwo" i nie należało jej tego dawać na tacy. Ale ośmieszenie? Przecież po dwóch, trzech dniach tego "rotacyjnego" strajku z selfie i lataniem po mediach można było wydać oświadczenie:  ułatwiamy opozycji komunikację z wyborcami i włączamy kamery na sali plenarnej. Nie trzeba by czekać na film posła Tarczyńskiego - każdy by zobaczył, że na sali czasami jedna osoba.

Mam też pretensje nie tyle do szeregowych policjantów, ale do ich zwierzchników. Na każdej demonstracji KODziarze czy Obywatele Rp są chronieni jak dobro narodowe. Jak można było dopuścić do szarpania pani Pawłowicz (napisała o JEDNEJ policjantce, która wyprowadziła ją z tłumu atakujących) czy innych posłów? 

Pani Paczuska napisała o reporterze TVP, który do dzisiaj ma kłopoty ze słuchem (wsadzono mu wuwuzele do ucha). Czy to wszystko ma pozostać bezkarne?

Wiem jedno. Nie można dopuścić do tego, aby podobna sytuacja się powtórzyła bo przed nami prawie trzy lata do następnych wyborów. Jeśli chodzi o posłów sprawa jasna - muszą być kary finansowe i to surowe. Trzeba na spokojnie podliczyć koszty dodatkowe okupacji ( w Sejmie musiała być Straż Marszałkowska i inni pracownicy, także w czasie Świąt) - nie od rzeczy byłoby obciążyć wszystkich posłów Nowoczesnej i Platformy tymi kosztami (może być w ratach). 
Wicemarszałkowie partii okupujących czyli pani Kidawa-Błońska i pani Dolniak bezwzględnie powinny być odwołane. Nie może być tak, że wicemarszałek świadomie łamie regulamin Sejmu. 

A policja powinna przeglądać taśmy i ścigać każdego uczestnika demonstracji, który przekroczył prawo.

Bo inaczej PiS może się pożegnać z dużą częścią żelaznego elektoratu. Znajomi wczoraj i przedwczoraj dzwonili do mnie i wrzeszczeli, że będą głosować "na Kukiza" albo w ogóle nie pójdą na wybory.

Ja rozumiem potrzebę kompromisu, ale są granice. Jeśli dziecko histeryzuje i zamiast mleka, jogurtu, serka waniliowego rzuca się na podłogę i drze "chcę czekoladę" to mu dajecie? Czy spokojnie czekacie aż się wywrzeszczy a w międzyczasie likwidujecie z zasięgu łapek wszystkie słodkości?

No więc opozycja się wywrzeszczała. A teraz trzeba zostawić jej na stole tylko zdrowe jedzenie

Wykop Skomentuj75
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka