Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
458 obserwujących 1691 notek 4598669 odsłon
Ufka, 29 czerwca 2017 r.

Bogatemu i diabeł...

2430 62 0 A A A

Kiedy PiS wygrał wybory tak jak pewnie wielu obawiałam się powtórki z rozrywki czyli z lat 2005-2007. Jednak warunki się zmieniły - po pierwsze większość w Sejmie bez Samoobrony i Giertycha to już wielki plus. No i Gazeta nie rządzi duszami, jest wiele mediów prawicowych a my biegli w internecie. Do tego nie bronimy PiSu jeżeli popełnia głupoty, chcemy aby ktoś patrzył na ręce politykom, bo nawet Mario nie jest Duchem Świętym i dobrze mu wskazać trop. 

Jednak nawet w najśmielszych marzeniach nie przewidziałam takiej opozycji. Rok 2016 to mógł być jeszcze szok - w końcu po 8 latach władzy, brylowania w mediach można mieć kłopoty z powrotem do realiów. Ale nie ogarnąć się w 2017? Nie mieć spójnego przekazu nawet ze sobą? Myślę o wypowiedziach pana Schetyny o uchodźcach. Wysyłać do mediów najgorszych chamów?

Jednak nic nie przebije pana Rysia z jego amorami w czasie ciamajdanu: demokracja umiera! I myk na Maderę zamiast reanimować i wtopy z liderem KODu. 
To pierwsze jest wytłumaczalne - nikt nie mógł przewidzieć stawiając na Petru, że zgłupieje doszczętnie dla pani Szmit. Ale to drugie?

Czego się spodziewały feministki typu Nowicka, Środa promując alimenciarza Kijowskiego? Rozwód, miłość to jest prywatna sprawa nawet polityka, o ile nie łączy się ze skandalem. Ale oszukiwanie własnych dzieci?  No i te puszki krążące na marszach. Wiedziałam, że nic dobrego z tego nie wyjdzie, bo "ruch" był nowy, nieogarnięty instytucjonalnie a łatwe pieniądze kuszą wielu. I nie chodzi jedynie o pana Kijowskiego, pieniądze ginęły w tajemniczych okolicznościach wszędzie. Te 120 tys. pana Mateusza to tylko wierzchołek góry lodowej. Po jego ostatnim wpisie na TT wiadomo, że nie mógł świadczyć żadnych usług jako informatyk, skoro nie ma pojęcia nawet o reklamie kontekstowej - mówię o pretensjach do Rzeczpospolitej o reklamy środków na potencję.

A handlarz kobiet? Nie tylko minister Ziobro jest oburzony niskim wyrokiem - organizacje feministyczne też planują apelację. Pan Mateusz Kijowski nie może się zasłaniać niewiedzą, był wielokrotnie ostrzegany, proces ciągnął się od lat. Pani Róża von und zu także wiedziała z kim się fotografuje na marszu.

No i dwie komisje. Komisja weryfikacyjna zaczęła się z przytupem, komisja d/s AG stopniuje napięcie. Jedyna pretensja do PISu jaką mam to nadmiar wrażeń i brak czasu na prace ogrodowe. Bo w domu wszystko na błysk, ale tylko w pobliżu telewizora:))

A przed nami Kongres PiSu i przyjazd D. Trumpa. Przed opozycją jedynie darcie gęby na Wawelu.


Opublikowano: 29.06.2017 07:21. Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 07:50.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Lchlip O to chodzi, ze tego nie powiedział. Tylko cieszył się, ze taki sprytny. Sędzia SN!
  • Witam Księdza na Salonie!  A co do notki? Kościół przeżywał gorsze rzeczy, a ja wierzę w...
  • @jce Ja teraz będę miała ubaw jak "pokorni" będą się wycofywać ????

Tematy w dziale Polityka