.
14 obserwujących
200 notek
247k odsłon
  1389   2

Po co Elon Musk kupuje Twittera? Czy twórca Tesli i Space X jest nowym Kopernikiem?

Musk kupuje Twittera po to, aby sprawić żeby świat był lepszy. To nie jest dla niego czysto biznesowe przedsięwzięcie . W Układzie Otwartym w Igor Janke rozmawia z amerykanistą Andrzej Kohutem o zakupie Twittera przez amerykańskiego miliardera, Elona Muska.

- Elon Musk prowokuje swoimi pomysłami. W przypadku zakupu Twittera to jest coś więcej niż zwykły kaprys miliardera. Musk słynie z tego, że ma złote ręce: czego się nie dotknie to zamienia się w złoto. Jest twórcą PayPal, Space X czy Tesli. Twitter nie do końca opłaca się swoim właścicielom, nie jest tak prosto go zmonetyzować – opowiada Kohut. – Musk ma wzmocnić swoimi ideami Twittera- dodaje.


- Sam Musk chciałby zabezpieczyć wolność słowa, z przekonania jest liberatarianinem. Kwestia zakupu stała się tematem politycznym w Stanach. Działania Muska poparli republikanie. Pandemia, lockdowny, zajścia na Capitolu oraz usunięcie prezydenta Trumpa z Twittera skłoniły ich do poparcia działań miliardera – mówi amerykanista. Musk nie ma poglądów stricte republikańskich, w niewielkim stopniu wspiera jednych i drugich polityków jako darczyńca. To postać trudna do zaszufladkowania – dodaje.
- Elon Musk jest jedną z najbardziej popularnych osób w Stanach na Twitterze. Obserwuje go ponad 80 milionów ludzi. Jest też jednym z najaktywniejszych użytkowników na co sam zwraca uwagę. Swoją pozycję wykorzystywał przed zakupem akcji Twittera – mówi Kohut. – Teraz chce udostępnić algorytm Twittera oraz rozstrzygnąć kwestię moderacji treści – dodaje.
Jak wyglądał zakup Twitter? Czy Muska stać na ten zakup? Jaki poglądy ma miliarder? Jak doszedł do swojej fortuny? Jaki jest wpływ najbogatszych Amerykanów na komunikację, media i politykę ? O tym wszystkim w rozmowie z Andrzejem Kohutem w Układzie Otwartym.

Posłuchaj rozmowy na Spotify.

Namawiamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: https://igorjanke.pl

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie