Układ Otwarty Układ Otwarty
561
BLOG

Kornel Morawiecki - radykalny wizjoner, uroczy bałaganiarz, podziemny przywódca

Układ Otwarty Układ Otwarty Kornel Morawiecki Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Kornel Morawiecki – barwna, ważna, niezwykła postać. Człowiek przez lata nieuznawany w wolnej Polsce przez elity. Jakim był człowiekiem? Jakim przywódcą, bojownikiem, politykiem? Jakie kontrowersje wywoływał? O tym w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, autorem książki "Dopaść Morawieckiego" w rozmowie z Igorem Janke w Układzie Otwartym.

- Kornel był oryginałem. Od początku nie przywiązywał żadnej wagi do spraw materialnych, które dla niego nie istniały. Nie był człowiekiem na pokaz, namacalnie pomagał ludziom.

- Organizacja to jedno, ale ważni byli ludzie, którzy byli wokół niego. To była postać, która nie bała się współpracować z mądrzejszymi od siebie. Wokół niego byli sami profesorowie, doktoranci politechniki.

- Ci ludzie nie umieli założyć partii, bo nie umieli grać o władzę. Oni tak naprawdę walczyli z komuną i to była piękna, wspaniała idea. Natomiast Ci ludzie nie mieli w genotypie walki o władzę. Oni nie odnaleźli się w polityce partyjnej, ale mnóstwo tych ludzi odnalazło się jeśli chodzi o kariery indywidualne.

Posłuchaj na Spotify

Namawiamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka