Układ Otwarty Układ Otwarty
213
BLOG

Generał Waldemar Skrzypczak: Czy Ukrainie wystarczy amunicji?

Układ Otwarty Układ Otwarty Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
- Dużym problemem dla Ukraińców jest obecnie ryzyko braku dostaw uzbrojenia i sprzętu. Ostatnie doniesienia z Kongresu Stanów Zjednoczonych wskazują, że środki przeznaczone na wsparcie Ukrainy zostały niemal całkowicie wyczerpane. To oznacza, że Amerykanie tracą zapał do wspierania Ukrainy. Warto przypomnieć, że Stany Zjednoczone są głównym darczyńcą dla Ukrainy, a to dzięki ich wsparciu Ukraina tak dobrze walczy - zauważa gen. Waldemar Skrzypczak.

- Dodatkowo, minister obrony narodowej Niemiec oświadczył kilka dni temu, że obiecane Ukrainie milion sztuk amunicji artyleryjskiej zostanie dostarczone dopiero wiosną przyszłego roku. To zła informacja. Brak amunicji oznacza katastrofę dla Ukraińców, zwłaszcza że nikt inny w Europie nie dostarczy niezbędnej amunicji – zaznacza.

Gen. Skrzypczak podkreśla jak ważne są systematyczne i regularne dostawy sprzętu oraz amunicji. Jego zdaniem, przerwy w dostawach stanowią poważne zagrożenie, nawet miesięczna przerwa może przyczynić się do katastrofy dla Ukrainy. Według niego, Ukraińcy zostaną zmuszeni do ograniczenia zużycia amunicji artyleryjskiej, co skutkuje mniejszymi stratami armii rosyjskiej.

- Coraz częściej wspomina się o możliwości znalezienia rozwiązania, które mogłoby wstrzymać działania zbrojne. Przykładem takiego działania było spotkanie Xi Jinpinga z Joe Bidenem. Ta wojna przeszkadza i Rosji, i Chinom i Stanom Zjednoczonym. W związku z tym wierzę w to, że Chiny mogą zmusić Putina do tego, żeby wstrzymać działania zbrojne i przejść do negocjacji, bo w pokój między Ukrainą a Rosją nie wierzę – uważa.

Co dzieje się na froncie? Gdzie Rosjanie dążą do przełamania? Jak wygląda sytuacja pod Awdijiwką? Jakie są straty Ukraińców i Rosjan? Jaki jest stan jednostek rosyjskich? Czy Ukraińcy mają jeszcze brygady w zapasie?  

---

Zachęcamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl


Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka