0 obserwujących
28 notek
16k odsłon
620 odsłon

Dlaczego PiS ma 45%? - Odpowiedź jest prosta.

Wykop Skomentuj11

W dzisiejszym tok fm festiwal zagadek i najlepsze, że nikt nie potrafił odpowiedzieć na to proste pytanie. I nawet Grzegorz Sroczyński (notabene bardzo niebezpieczny człowiek Michnika, ponieważ skłonił mnie do zakupu dostępu do tok fmJ) ma z tym kłopot.

Nie rozumieją, że poza socjalem, rozdawnictwem, wstawaniem z kolan, twardej ręki!, częścią społeczeństwa (to oceniam na 20-30% elektoratu) , „do której Państwo wyciągnie rękę” - cytuję, jest jeszcze kolejne 20-30 % potencjalnego elektoratu PiS, że są osoby takie jak prof. Żerko, czy też ludzie, którzy mogliby być wzorcem leminga – wykształceni, na wysokim stanowisku, często zamożni, z kredytem frankowym, z domem lub mieszkaniem w zamkniętym osiedlu. Co ich skłania do głosowania i popierania PiS – na pewno nie to, jak padło w czasie programu, że Państwo ma im organizować życie, że Państwo ma dawać socjal. I poruszony argument Balcerowicza, że firmy państwowe czyli EDF lub Vattenfall zwiększają ryzyko podejmowania złych decyzji (to już prawdziwe kuriozum).

Państwo dla potencjalnego, "lemingowego" elektoratu PiS (czyli poza elektoratem socjalnym i chłopsko-narodowym), ma przede wszystkim wywiązywać się ze swoich zadań wobec obywateli czyli m.in.

Zapewnić szansę życia w dobrobycie np. poprzez:

- dbanie o ściąganie podatków,

- egzekucję prawa

- możliwość awansu społecznego

- efektywne zarządzanie mieniem państwowym i polityką gospodarczą, wszak kapitał ma narodowość

- przyjazne urzędy

 

I dopiero kolejne są kwestie relacji z zagranicą , praworządności itd., Co mi po praworządności i TK jeśli Polska jest bezczelnie okradana i rząd nic z tym nie robi – vide VAT. No właśnie – jaka to była praworządność z instytucjami działającymi jak prokuratura w Amber Gold, czy Urzędy Skarbowe tak intensywnie nieścigające oszustów VAT za Platformy? To była kpina, a nie praworządność. Czego tu bronić?

Jak bardzo mają mnie uwierać ( a uwierają) 20 milionów złotych na kampanię PFN , gdy Morawiecki odzyskał 20 miliardów podatków i to rocznie? Jaką miarą mierzyć te różnice? Ile musi finansowo zepsuć PiS by było to warte 20 miliardów rocznie? I słuchanie jakie to działania podejmował Szczurek w końcówce rządów – to żenada, bez względu na to, czy jest to prawda.

Możemy mieć wiele zastrzeżeń do zarządzania różnymi firmami i obszarami przez PiS – tu może być nawet podobnie jak za Platformy – w jednych firmach, obszarach jest lepiej w innych jest gorzej. To co odróżnia PiS to oficjalna chęć cięcia wszelkich obszarów korupcyjnych (nieoficjalnie to kilka osób zarządzających ma sporo za uszami z działalności z lat 2005-2007 – polecam CBA przesłuchanie szefów/pracowników działów audytów w Spółkach Państwowych zwolnionych za dobrej zmiany:J)

Trudno jest jednoznacznie podsumować czy to zarządzanie jest i o ile lepsze – wszak wyniki spółek paliwowych to zasługa Państwa, a nie ich menadżerów, a zysk JSW to ceny węgla. Jednakże wszelkie informacje o prezesach zwolnionych po 10 i więcej latach rządzenia na państwowym to miód na moje serce i portfel – wszak koncern Mittal zmienia prezesów spółek co trzy lata. Nie sposób tu pominąć MON i polecam wszystkim lekturę specyfikacji przetargów dostaw dla wojska - ma być drogo i najlepiej od jednego dostawcy. Tak, tak, to Platforma zapracowała na te „specjalne” specyfikacje i dziś mozolnie Antoni odrywa poukładane firmy od koryta ale nie jest to prosty i szybki proces.

O cyfryzacji nie wspomnę – Strężyńska vs Halicki i wszystko jasne.

Wiek emerytalny to koszt 10-20 miliardów rocznie, jeśli system zatrzeszczy to zostanie zmieniony. Proste ? – Proste. Dopóki PiS stać, a stać jak widać po budżecie to trudno – niech będzie.

Europa ? – Jest gdzieś jakaś granica, której nawet PiS nie przekroczy, wszak nasze związki z Niemcami to nie tylko fundusze UE.

 Może nas (potencjalnego "lemingowego" elektoratu PiS) nie ma ma dużo ale na pewno jest to co najmniej 10% elektoratu, który chodzi na wybory - i to my zdecydujemy o kolejnej kadencji posłów, a nie chcemy socjalu, nie chcemy strasznie silnej opiekuńczej ręki, chcemy aby Państwo realizowało zadania, o których zdążyło przez 28 lat zapomnieć, a to, co zrobił dzięki Kaczyńskiemu Morawiecki - to zrobiło na nas piorunujące wrażenie i dlatego PiS ma 45% , a nie bo socjal i silna ręka!!! 

PS.

Jeśli Morawiecki będzie dalej tak działał to niedługo osiągniemy sprawność Państwa niemieckiego, a wówczas nikt nas nie powstrzyma przed szybkim bogaceniem całego społeczeństwa

Victory

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale