123 obserwujących
623 notki
723k odsłony
461 odsłon

Co PIS ma teraz robić?

Wykop Skomentuj2

Widać już dziś, że słabym punktem prezydenta są marzenia... o przejściu do historii, uwarunkowane jego konstrukcją psychologiczną, chęć stania się mediatorem piekła z niebem. To zwiastuje konieczność włożenia większego wysiłku w zabiegi... róznoważace. Ludzie, którzy nagle uwierzyli w swoją misję historyczną – potrafią zniszczyć dziesiątki rzeczy i spraw gnani wyrwaną spod kontroli ambicją. Ale wiedząc już to o prezydencie – że jego słabą stroną jest chęć przejścia do historii (vide: tekst prof.A.Dudka) trzeba mu ukazać, naświetlić... alternatywny rozwój zdarzeń historycznych do tego, który mu indukuje jego środowisko (lobby pacyfistyczno-dialogowe). Sprawić, by do niego dotarło, iż istnieją takie scenariusze rozwoju sytuacji w Europie, w których jego zachowania mogą być przykładami czarnych kart historii. On pewnie tego nie widzi, zapomniał, zaganiany rocznicami i uroczystościami wszelakimi. Jest tu miejsce też na dużą rolę mediów.  

Myślę, że... zrozumie ;). Wszystkie komunikaty w rozmowach prywatnych, półoficjalnych  oficjalnych z prezydentem A.Dudą muszą być przekazywane w ten sposób. Żadnych wyzwisk od zdrajców, żadnych niewyszukanych ataków, żadnej gołej siły. Skoro prezydent wziął (chwilowo?) stronę węży, trzeba być przebiegłym jak węże. Nagie emocje zostawmy kopiącym w barierki w ramach akcji „nie chciałem chodzić do szkoły, teraz muszę kopać w barierki”.

Prezydent Duda to pewien balast, trzeba go nieść razem z kloszem spod którego chyba nigdy jeszcze nie wyszedł. „Kloszowi” to fajni ludzie, ale wymagający specyficznego traktowania. Pozwolenie im na realizowanie ich wydumanych, pacyfistycznych misji może zatrzymywać i cofać autentyczne, inwazyjne leczenie chorego organizmu Rzeczpospolitej.  

Wprowadzenie w obieg (delikatne) atmosfery zagubionego, „dobrego” króla Stasia, rozważanie z A.Dudą różnych wariantów rozwoju sytuacji w Polsce i Europie Środkowej w taki sposób, by zrozumiał podskórnie (nie expressis verbis), że... nie ma gorszego losu, niż los Marcinkiewicza – to nie wszystko.

Tak samo przebiegle trzeba podejść do kwestii zawetowanych ustaw. Jestem przekonany, że jest sposób na takie ich napisanie, by ugrać więcej, niż... było pierwotnie ugrane. Przygotować taką akcję legislacyjną, by ci, którzy dziś się cieszą z podwójnego weta - pluli sobie w brodę, że prezydent nie podpisał tego "mniejszego zła".  Być może trzeba będzie nawet ruszyć inne ustawy z okolic trójpodziału, zgłosić projekty. I tylko tak trzeba myśleć. Żadnej zemsty i emocji tylko twarde starcie na polu przeciwnika (czyli w obrębie zagmatwanego, polskiego prawa) i metodami przeciwnika, czyli... legalnymi, prawnymi i wszystko w atmosferze jedności i dialogu, tak ukochanej przez środowisko prezydenckie. Wysondować jakie są poglądy pałacu na przyszłościowe wprowadzanie systemu prezydenckiego w Polsce. Jakie by nie były, zagrać tą kartą. Ty nam wbrew w imię... ojczyzny, to my ci jeszcze bardziej wbrew w imię ojczyzny, ratowania Europy i konstruowania Trójmorza. Jestem przekonany, że aby spowodować odzyskanie przez prezydenta władzy w... prawej nodze (teraz złapał mu ją przejściowy paraliż) jest multum sposobów. Tylko trzeba przysiąść, opracować kilka wzorców systemowej – nazwijmy ją tak - strategii... pedagogicznej. Nie tylko Ziobro i wąska działka ustaw o sądownictwie ma orać. Burza mózgów panowie. Rozumiem, kanikuły etc., ale ojczyzna wzywa. Zwykłymi sztampowymi ruchami spowodujecie tylko szarpaninę prawną i sejmową Tu trzeba finezji, konceptów, nawet wyglądających absurdalnie i dobierających się do naszego ukochanego prezydenta od strony, której nigdy by się nie spodziewał. To szachy. Wojna dwóch typów przebiegłości. Klasa „przebiegłości zewnętrznej” na której plany zarezonował naiwnie  A.Duda jest niska i przewidywalna. Teraz nasz ruch i twój, PIS-ie. Wizja, wola zwycięstwa większego, niż jawiło się kilka dni temu no i praca strategiczna w sztabie ;). Nie tylko naprawić, ale... podwoić stawkę. Tylko tak się wygrywa. Trzeba użyć finezyjnego, polskiego przemyślunku, by przywrócić zaburzoną przez „zbyt dobrego prezydenta” równowagę na czele tej dziejącej się rewolucji. Dziejącej się nie tylko w Polsce.       

image

image

           Ilustracja. Różne rodzaje taktyk wpływu


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale