128 obserwujących
801 notek
833k odsłony
  288   0

APEL DO ORGANIZACJI PATRIOTYCZNYCH

APEL DO ŚRODOWISK I ORGANIZACJI PATRIOTYCZNYCH wobec odradzania się państwowej cenzury

Wydarzenia ostatnich dni, kiedy odsunięto od redagowania i prowadzenia programów w TVP Info Michała Rachonia i Krystiana Krawiela oraz posądzono artystkę Barbarę Pielę o bliżej nieokreślone znieważenie nie wiadomo czego i zaczęto grozić jej procesem - poruszyło cały niepartyjny dziennikarski świat myślący racjonalnie i w kategoriach europejskich. Efektem tej reakcji był apel Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP z dn. 17.01.2019 r. Z woli czynników rządowych sytuacja zmierza jednak w takim kierunku, że apel musi mieć ogólniejszą wymowę a reakcja na posunięcia i obrany kierunek działania rządu musi stać się zdecydowana i powszechna, gdyż widzimy niepokojące objawy jednoczenia się obu biegunów duopolu partyjnego wobec akcji wprowadzania cenzury i likwidowania wolności słowa.

Widoczne jest w sposób oczywisty, że zaczyna być w Polsce naruszana wolność słowa. Represje wobec M.Rachonia, K.Krawiela, zapowiedź tychże wobec B.Pieli, skandaliczne podjęcie rządowych prac nad projektem ustawy o neomarksistowskiej mowie nienawiści, akcja 105 prokuratorów od tropienia "mowy nienawiści" oraz - wg informacji T.Sommera -  pisma z prokuratury przychodzące do właścicieli i administratorów portali. Robi się to za pomocą używania nieprawdziwych, sfingowanych, obcych kulturze europejskiej zarzutów, które w jawny sposób próbują stopniowo – metodą okna Overtona - zamykać usta artystom, dziennikarzom, publicystom. W takiej sytuacji milczenie jest zgodą i współudziałem w likwidacji podstawowych wolności obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję i tradycję zachodniej cywilizacji. Ewidentnie widoczne w celu i sposobach ataku są wpływy antyokcydentalne, mogące być nazwane orientalnymi. Wskazuje to na bardzo prawdopodobny udział obcych służb, lub co najmniej agentury wpływu w próbie osłabiania zachodniego, europejskiego rdzenia kultury naszego kraju. 

Apelujemy do wszystkich patriotycznych organizacji

  1. o podjęcie działań na rzecz obrony konstytucyjnych praw
  2. o rozpowszechnianie apelu w postaci papierowej i elektronicznej
  3. o demonstracje przeciw narodzinom cenzury.

Jeśli nie będziemy protestować przeciw cenzurze odradzającej się w interesie korporacji partyjnych, to następnym etapem po nasileniu cenzury mogą być nieuzasadnione aresztowania aktywistów organizacji i ruchów narodowych, na co wskazuje zresztą przypadek Barbary Oleszuk.

Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych.

Wolność słowa zawsze była i będzie niechcianym dzieckiem każdej partii. Skutkiem tego obie strony obecnego duopolu partyjnego jednoczą się w zaciskaniu obroży cenzury na szyi społeczeństwa i jego zastraszaniu. Aby wolność słowa pozostawała filarem naszej kultury i cywilizacji – funkcję strzegącą jej fundamentalnego i konstytutywnego dla demokracji znaczenia muszą bezustannie sprawować sami obywatele.

23.01.2019 r.


Sygnatariusze Apelu:


1. Rząd Wygnany

2. Federacja Sił Patriotycznych "Piorun"


Załącznik:


image


[Prosimy o podpisywanie się w imieniu środowisk i ruchów patriotycznych oraz o rozpowszechnianie Apelu.]

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale