Blog
Dawne Chiny
wen fang si bao
wen fang si bao Sinolog pasjonat
20 obserwujących 306 notek 252748 odsłon

Moje ostatnie komentarze

@Nu z Gliwic Polacy również mogą się pochwalić poliglotami: Zbigniew Broniarek, Ireneusz Kania, Andrzej Gawroński. Wg https://nazwiska-polskie.pl/Krebs najwięcej Krebsów mieszka w Łodzi, więc chyba coś w tym jest, że byli to niemieccy...
@walter1980 Kiedyś na Węgrzech, oczywiście oprócz języka tego kraju, można było się porozumieć jedynie w języku niemieckim.
@jareks23 Może będzie to dla nich za daleko. A poza tym, trzeba liczyć na to, że na urlop noworoczny nie zarezerwują ani samolotu, ani lokum. Kiedy indziej raczej dłuższego urlopu nie dostają. Górale mogą odetchnąć z ulgą.
@ogrodniczka Przypuszczam, że tylko w Chinach. Ale może osoba siedząca w tej tematyce ma jakieś sposoby. Gdyby się udało ustalić, proszę tu dopisać - pewnie chętnych byłoby więcej.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu jest placówką wyjątkowo nastawioną na współpracę. Co można docenić w "Metamorfozach Zamku Książ". https://mnwr.pl/metamorfozy-zamku-ksiaz/ Potrafiono wznieść się ponad "zaściankowość powiatową" i...


O mnie

Chiny u Europejczyka, który stara się poznać odrębność obyczajowości, bogactwo kultury i historii wywołują całkowity zawrót głowy.
POLECAM aplikację na Android "Odkryj Chiny" – poza Polską "Ancient China". Oprócz możliwości poznania pięknych okolic w Chinach, ściągnięcia na pulpit zdjęć w rozdzielczości HD, w formie gry sprawdzimy naszą wiedzę o tych miejscach.
a Nagroda za rok 2014 „Poetry&Paratheatre” w kategorii: Popularyzacja Sztuki - Motywy przyrodnicze w poezji chińskiej

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Nu z Gliwic Polacy również mogą się pochwalić poliglotami: Zbigniew Broniarek, Ireneusz...
  • @walter1980 Kiedyś na Węgrzech, oczywiście oprócz języka tego kraju, można było się...
  • @jareks23 Może będzie to dla nich za daleko. A poza tym, trzeba liczyć na to, że na urlop...