Blog
Dawne Chiny
wen fang si bao
wen fang si bao Sinolog pasjonat
17 obserwujących 271 notek 200464 odsłony

Moje ostatnie komentarze

Polecam duże organy w Kościele Pokoju w Świdnicy o 60 głosach i klawiaturach 3+P. Międzynarodowy Festiwal Bachowski oraz Międzynarodowy Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga pozostawią niezapomniane doznania słuchowe i wizualne. Gra...
W tym przypadku potwierdzono, że układ chmur "zasugerował prawdopodobne" widzenie Muru Chińskiego z Kosmosu. Do tematu nie powrócono... A Yang Liwei - jak stwierdził komentujący "unukalhai" - znajdował się na orbicie ok. 300 km, a więc...
"fgb", "unukalhai" Komentarze dają wyobrażenie... choć trudne do pojęcia, ale jednak... o odległościach lotów załogowych i wyprawie Yang Liwei.
Właśnie w tym przypadku wykorzystano jedno ze zdjęć, na którym chmury spłatały takie psikusa, gdzie można była założyć z pewną dozą prawdopodobieństwa, że jednak to może być Mur.
"Homo homini lupus" – "Człowiek człowiekowi wilkiem". Parafraza z komedii Plauta "Asinaria", podsumowująca opinię autora o naturze człowieka. A koni faktycznie szkoda, piękne zwierzęta.
Cieszę się z powrotu czasopisma internetowego Poetry&Paratheatre i wirtualnego festiwalu poezji "Th'Republic of Poets". Życzę powodzenia w odtworzeniu to co zostało stracone. Pozdrawiam :-) PS Mnie Salon 24 po przemianie zmobilizował do...
@ZHONGGUO Patriarchat i różnicowanie w wychowaniu w tym kierunku ma się dobrze nadal na całym świecie, u jednych bardziej, gdzie indziej mniej – ale jest na każdym kroku począwszy od domu, szkoły, skończywszy w pracy. Również...
@ZHONGGUO - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Dużo zdrowia, samych radości, wspaniałych wypraw, spełnienia się i powodzenia :-))))))


O mnie

Chiny u Europejczyka, który stara się poznać odrębność obyczajowości, bogactwo kultury i historii wywołują całkowity zawrót głowy.
POLECAM aplikację na Android "Odkryj Chiny" – poza Polską "Ancient China". Oprócz możliwości poznania pięknych okolic w Chinach, ściągnięcia na pulpit zdjęć w rozdzielczości HD, w formie gry sprawdzimy naszą wiedzę o tych miejscach.
a Nagroda za rok 2014 „Poetry&Paratheatre” w kategorii: Popularyzacja Sztuki - Motywy przyrodnicze w poezji chińskiej

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Polecam duże organy w Kościele Pokoju w Świdnicy o 60 głosach i klawiaturach 3+P....
  • W tym przypadku potwierdzono, że układ chmur "zasugerował prawdopodobne" widzenie Muru...
  • "fgb", "unukalhai" Komentarze dają wyobrażenie... choć trudne do pojęcia, ale jednak... o...