2 obserwujących
100 notek
18k odsłon
  72   0

Jurgiel skrytykowany przez ZZR "Korona"

Europoseł Krzysztof Jurgiel skierował List otwarty do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym zawarł szereg zarzutów pod adresem swego następcy – Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który pełnił funkcję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2018-2020. W listopadzie ubr. sformułował podobne zarzuty w liście do obecnego ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Słowem, nic nowego.

Związek Zawodowy Rolnictwa "Korona" odniósł się do tego listu, stwierdzając: Ten, który zamknął w 2007 roku, najnowocześniejszą i dobrze działającą cukrownię w Łapach na Podlasiu, ten który doprowadził do upadku tysięcy gospodarstw trzodziarskich w 2016-2017 roku, z powodu początkującego jeszcze ASF, ten który obiecał Podlaskim Rolnikom, że jak zostanie Ministrem to szybko rozprawi się z dzikami i ASF, ten który doprowadził do wielu nieprawidłowości i problemów w stadninie koni w Janowie, ten który nie poradził sobie z suszą i nawalnymi deszczami dziś upada tak nisko, żeby się wybielić u Prezydenta, poprzez atak i donosicielstwo. Wstyd Panie K. Jurgiel.

Związek Zawodowy Rolnictwa "Korona" powstał w 2020 roku z inicjatywy ponad 40 rolników z kilku województw. Nazwa Związku nawiązuje do Świętej Korony - patronki chroniącej przed epidemią oraz do Daniela Alain Korony - obecnego prezesa państwowej spółki zbożowej Elewarr, który po objęciu funkcji prezesa, wyprowadził Spółkę z finansowego dołka (17,2 mln zł straty za rok 2017/18) do obecnych sukcesów (trzeci rok z rzędu dodatni wynik, a w tym roku najwyższy rekordowy w historii Spółki).

Przewodniczącą Związku jest Alina Ojdana (Podlasie), a wiceprzewodniczącym - Jan Lupa (Dolny Śląsk).
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale