Widziane z Warszawy Widziane z Warszawy
612
BLOG

Dlaczego jestem eurosceptykiem?

Widziane z Warszawy Widziane z Warszawy Rozmaitości Obserwuj notkę 0

 Powodów jest kilka. Po pierwsze: nie podoba mi się to, że Unią rządzą Niemcy i Francja. Dlaczego tak ma być? Ja rozumiem, że te państwa wrzucają najwięcej pieniędzy do unijnego worka, ale czy to znaczy, że można podejmować decyzje ponad naszymi głowami? Druga kwestia: powstaje tzw. oś północna. Tworzą ją kreje skandynawskie, Wielka Brytania i kraje nadbałtyckie (bez Polski). W ten sposób powstają dwa silne, żekłbym, bloki. W żadnym z nich nie ma Polski. Trzeci powód: Unia ingeruje w gospodarkę Polski. Są limity produkcyjne, nie możemy produkować tego czy tamtego. Czwarty powód: nie chcę Euro w Polsce. Dzięki złotówce kryzys nie był tak drastycznie odczuwalny. Złotówka jest jednak jakimś dobrem narodowym. Jeśli Wielka Brytania ma funta, Węgry szybko nie zrezugnują z forinta to czemu my mamy odejść od złotówki? Piąty powód: pojęcie wartości albo tak bardzo się rozmyło albo wręcz zaniknęło, liczy się kasa. Powód szósty: dziwna tolerancja. Dlaczego muzułmanin może nosić turban, a katolik nie może nosić krzyżyka w widocznym miejscu? Tyle mówi się o prawach mniejszości, jednocześnie zapominając, że większość również ma swoje prawa. Powód siódmy i chyba ostatni: lewackość. Ten kto stawia na patriotyzm i przywiązanie do tradycji jest banitą,  nacjonalistą i zagrożeniem dla Wspólnoty. Przykład? Victor Orban - premier Węgier.

Możecie państwo się ze mną nie zgadzać, ale mam swoje zdanie. Może tacy jak ja wymierają ale mam swoje powody.Zaprezentowałem pobieżnie przyczyny mojego eurosceptycyzmu. Gdy ktoś pyta mnie: "Jesteś europejczykiem czy polakiem?", zdecydowanie odpowiadam: Jestem polakiem

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości