0 obserwujących
11 notek
6044 odsłony
  520   1

Biali mężczyźni są jedyną grupą, którą można bezkarnie dyskryminować i obrażać

W wielu systemach politycznych jest grupa, która jest obwiniana za całe zło na świecie oraz grupa uprzywilejowana, która często staje się obiektem kultu. W nazizmie za wszystkie nieszczęścia obwiniano Żydów a obiektem kultu był Aryjczyk. W komunizmie za wszystko obwiniano kułaków i burżujów a obiektem kultu byli chłopi i robotnicy.

Poprawność polityczna również przyniosła nam podobny podział. Na samym dole hierarchii społecznej znajdują się biali mężczyźni, których można bezkarnie obrażać i dyskryminować. Wyżej w hierarchii znajdują się białe kobiety a najwyżej są Czarni, którzy  dla wielu mediów stali się czymś w rodzaju obiektu kultu.  

W takim systemie nawet instytucje publiczne mają społeczne przyzwolenie na dyskryminacje białych mężczyzn. Jednym z wielu przykładów jest brytyjska BBC. Publiczna TV zapowiedziała, że skończy z programami, w których biali mężczyźni tłumaczą świat. Zdaniem jednego z szefów brytyjskiego nadawcy format w którym z reguły biały facet w średnim wieku opowiada o wydarzeniu czy zjawisku to przeżytek. Brytyjska TV opublikowała również ogłoszenie o pracę dla dziennikarzy w którym wykluczono Białych.

Gdyby podobna dyskryminacja dotyczyła niebiałych to media w całej Europie pisałyby o tym przez kilka miesięcy, dyskryminacja Białych a zwłaszcza białych mężczyzn stała się społecznie akceptowalna ponieważ w obecnie dominującym systemie sa na dole hierarchii społecznej. 

https://www.thetimes.co.uk/article/93e817fc-a715-11e8-a109-8163aa975df4

https://twitter.com/BBCNewsbeat/status/953602152311803905


Na zachodzie powstała moda demonizowania białych mężczyzn. Była demokratyczna gubernator stanu Michigan, Pani Jennifer Granholm powiedziała podczas spotkania z republikańskimi senatorami, że to co ją niepokoi to, to, że wszyscy senatorowie na spotkaniu są białymi mężczyznami. Aktorka Gabourey Sidibe, powiedziała w programie „The View”:


Starsi biali mężczyźni są problemem dla wszystkich. Wszyscy jesteśmy zagrożeni.


Sarah Jeong z The New York Times napisała na twitterze:


O rany, to trochę chore, że tyle radości czerpię z okrucieństwa wobec starych, białych mężczyzn.


Innym razem dziennikarka The New York Times napisała:


Czy biali ludzie są genetycznie predysponowani do szybszego spalania na słońcu, a zatem logicznie rzecz biorąc nadają się tylko do życia pod ziemią jak płaczące gobliny?


Dziennikarka  The New York Times nie poniosła żadnych konsekwencji podobnie jak inne osoby obrażające białych ludzi. Z drugiej strony, stacja SKY ogłosiła, że zwolni prezentera Jörg Dahlmann  za stwierdzenie, że „Japonia, kraj sushi” ponieważ uznano to za obraźliwe.  


https://www.bbc.com/news/world-us-canada-45052534

https://apnews.com/article/4bdfc4f47b754cf3915e87eba7393477

https://www.de24.news/en/2021/03/sky-fires-dahlmann-after-japanese-saying-tv-presenter-elton-really-a-cheek.html


Wyżej w hierarchii społecznej niż biali  mężczyzni znajdują się białe  kobiety dlatego  w sprawach spornych media zawsze trzymają stronę kobiet. Mężczyźni są nadreprezentowani nie tylko w radach nadzorczych wielkich koncernów ale również w więzieniach i wśród osób niepełnosprawnych. Na całym świecie blisko 60 proc. osób upośledzonych intelektualnie to mężczyźni. 

Według badań wśród mężczyzn jest więcej przypadków skrajnych niż w przypadku kobiet a to oznacza, że w grupie osób wybitnie zdolnych jak i upośledzonych umysłowo będą dominować mężczyźni,

Media domagają się parytetów płci w radach nadzorczych argumentując, że mężczyźni i kobiety są intelektualnie tacy sami i nadwyżka mężczyzn w radach nadzorczych wynika z dyskryminacji kobiet. Jednocześnie media nie domagają się parytetów w więzieniach i zakładach dla osób upośledzonych argumentując, że jednak mężczyźni i kobiety nie są tacy sami i w tym przypadku nadwyżka mężczyzn jest do przyjęcia bo mężczyźni są gorsi od kobiet.

https://mn.gov/mnddc/parallels2/pdf/80s/82/82-PMR-ARC.pdf

https://courses.lumenlearning.com/suny-lifespandevelopment/chapter/extremes-of-intelligence-intellectual-disability-and-giftedness/


Poprawność polityczna wcale nie jest korzystna dla białych kobiet bo nie znajdują się one najwyżej w hierarchii społecznej. Wyżej znajdują się objęci kultem egzotyczni imigranci. W sprawach spornych pomiędzy białą kobietą a egzotycznym imigrantem media zwykle  trzymają stronę egzotycznych ludzi a w bardziej skrajnych przypadkach częściową winą zostaną obarczone białe kobiety.. Po falach gwałtów dokonanych przez egzotycznych imigrantów w Niemczech, burmistrz Kolonii, Henrietta Reker, radziła kobietom, by starały się zachować dystans do mężczyzn na wyciągnięcie ręki. 

https://www.dw.com/pl/kolonia-dr%C5%BCy-o-sw%C3%B3j-wizerunek-policja-na-cenzurowanym/a-18966175

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo