zdj. 1
zdj. 1
Wiesław Pilch Wiesław Pilch
265
BLOG

1700 letnie Gongtan kwitnie.

Wiesław Pilch Wiesław Pilch Rozmaitości Obserwuj notkę 6

Mamy tutaj przykład nieprawdopodobnej rzetelności. Chińskiej rzetelności.

Otóż na tych kilku zdjęciach widać urokliwe miaseczko Gongtan, znajdujące się w autonmicznym powiecie Youyang zamieszkałym przez ludność Tujia- Miao. Ta miejscowość usytuowana jest na południowy zachód od wydzielonego miasta Chongqing (34 mln. mieszkańców). Gongtan to starożytne miasteczko z historią pond 1700 lat leżące nad Jangcy. I nie było by może w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie sam fakt istnienia tego miasteczka.
O czym ten Pilch pisze? O co chodzi?
A no chodzi o to, że w wyniku budowy zapory wodnej zwanej Tamą Trzech Przełomów to miasteczko zniknęło pod wodą.  
COOO???
Zostało zalane. Tyle ,że naprzód, kamień po kamieniu, belka po belce i deska po desce zostało PRZENIESIONE.  Tak, w całości po prostu przeniesione zostało  w inne miejsce. 1,5 km. dalej.
Gdybym o tym nie wiedział to bym najzwyczajniej w świecie  w to nie uwierzył- patrząc się na te zdjęcia. Oczywiście władze chińskie wszystkich szczebli zaczynają  dbać o dobry PR.  A więc władze powiatu postarały się o to, aby w czasie świątecznego tygodnia- w którym skumulowały się dwa święta: Święto Niepodległości oraz  Święto Środka Jesieni i ludzie mieli po 7 dni wolnego-  cała masa ludzi przyjechała do tego miasteczka aby podziwiać coś, co NIE ZNIKNĘŁO POD WODĄ.  A przyjechało coś ponad 10000 turystów.  W tym reporterzy agencji prasowej Xinhua, którzy to nagłośnili. I słusznie.
Chciało by się rzec: i ja tam byłem, miód i wino piłem i się weseliłem. Niestety..

Zobacz galerię zdjęć:

zdj. 2
zdj. 2 zdj. 3 zdj. 4 zdj. 5 zdj. 6 zdj. 7 zdj. 8

Moje credo:skromna osoba niegodna poznawania wspaniałych talentów, tylko sprawdza, czy to prawda, że nigdy nie pojmie ducha tej wielkiej kultury. _____________________________________________________ Zapraszam do czytania mojego blogu polityczno- makroekonomicznego "Chiny widziane z daleka". _____________________________________________________"W Chinach ideałem mężczyzny był przez stulecia młodzieniec-uczony i poeta, o wrażliwej duszy artysty, pretendujący do roli mandaryna-administratora, dzięki swej pracowitości, uczoności i cnotom moralnym zdobywający wysoką pozycję społeczną. Gardził on wszelkimi działaniami wymagającymi siły fizycznej, gdyż trenował jedynie swój umysł i samodyscyplinę, nie zaś ciało."- prof. Gawlikowski ________________________________________________ __ Adres: wiesiekp@poczta.onet.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Rozmaitości