4 obserwujących
86 notek
73k odsłony
395 odsłon

To skandal! Tadeusz Cebo kandydatem na Prokuratora Rejonowego w Gorlicach

Wykop Skomentuj2

Skandal w biały dzień! Tadeusz Cebo ponownie kandydatem na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Gorlicach!

Dokumenty, z którymi Czytelnicy „Salonu24” za chwilę będą mogli się zapoznać, rzadko kiedy trafiają na łamy prasowe. Nie, nie dlatego, że chroni je tajemnica państwowa. Powód jest bardzo prozaiczny. Mało kto wie, że takie dokumenty powstają oraz kiedy powstają. A jak się tego nie wie, to trudno wystąpić, na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, do władzy publicznej o ich udostępnienie. Tym razem, piszącemu te słowa, udało się (with a little help from unknown friend), ale ile innych ciekawych materiałów dokumentalnych skrywają różne państwowe i samorządowe archiwa, Bóg raczy wiedzieć. A teraz przejdźmy do rzeczy!

21 lutego 2017 roku odbyło się w Krakowie Zgromadzenie Prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie. Celem spotkania był wybór kandydatur do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgach kieleckim, nowosądeckim i tarnowski. Pełnomocnictwo do przedstawienia ww. kandydatur mocą pisma Prokuratora Krajowego z dnia 9 lutego 2017 roku otrzymał prokurator Zbigniew Gabryś, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Sądowego Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Na jakiej podstawie naczelnik-prokurator  Zbigniew Gabryś dokonał selekcji i wyboru kandydatów na stanowiska małopolskich prokuratur rejonowych nie wiadomo (może na rozkaz?). Wiadomo natomiast, że wszystkie kandydatury zaproponowane przez naczelnika-prokuratora Zbigniewa Gabrysia zostały bez szemrania, jednogłośnie przyjęte.

Jak słyszę i widzę, że głosowania w takich sprawach są jednogłośne, to od razu nabieram wątpliwości do jakości takich postpeerelowskich rozstrzygnięć. Zwłaszcza, że mamy do czynienia, w przypadku organów prokuratury, z instytucją, która cieszy się we współczesnej Polsce zdecydowanie fatalną renomą. O dyspozycyjności i korupcji w organach prokuratury polskiej (vide pierwsza z najnowszego brzegu afera Amber Gold) można opowiadać w nieskończoność. A i ja czasami zahaczam o te tematy, opisując co bardziej pikantne i bulwersujące przykłady z życia prokuratorskiego wzięte. Ludzie w czerwonych żabotach wysługiwali się nieboszczce Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i te maniery przenieśli bezkonfliktowo i “beztransformacyjnie”, chciałoby się rzec, do spadkobierczyni PRL-u, czyli tzw. III RP. Przyjdzie o tym jeszcze niejednokrotnie opowiadać jeśli Pan Bóg nie zawezwie człowieka przed swoje oblicze zbyt szybko. Dlatego zostawmy oceny natury ogólnej i wróćmy do dokumentacji z 21 i 22 lutego 2017 roku oraz 9 marca 2017 roku, udostępnionej przez Prokuratora Regionalnego w Krakowie Marka Woźniaka. Będziecie Państwo mogli zapoznać się poniżej z następującymi dokumentami:

  1. Pismo Prokuratora Regionalnego w Krakowie Marka Woźniaka do Macieja Rysiewicza Redaktora Naczelnego „Bobowa Od-Nowa” z dnia 9 marca 2017 roku.
  2. Protokół posiedzenia Zgromadzenia Prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie w dniu 21 lutego 2017 roku.
  3. Pismo Prokuratora Regionalnego w Krakowie do Pana Bogdana Święczkowskiego I Zastępcy Prokuratora Generalnego z dnia 22 lutego 2017 roku.

Czytelnicy mojego portalu dostrzegą, wśród bardzo wielu kandydatów na stanowiska prokuratorów rejonowych, o których nic nie wiem, bo jako lokalny portal dopominam się o praworządność, w zasadzie wyłącznie, w powiecie gorlickim (czasami wystawiam nos do sąsiedniego powiatu nowosądeckiego), a więc Czytelnicy dostrzegą nazwisko prokuratora Tadeusza Cebo. I o tym prokuratorze od lat mam dużo do powiedzenia i stwierdzić, że moje opinie na jego temat są krytyczne, to jakby nic nie stwierdzić. Nazwisko prokuratora Tadeusza Cebo pojawia się na tym portalu często i gęsto. Prokuratorowi Tadeuszowi Cebo postawiłem wiele zarzutów. Uważałem i uważam nadal, ze powinien zostać w trybie natychmiastowym zwolniony ze służby!!! Moje artykuły na ten temat muszą być znane zarówno Prokuratorowi Regionalnemu Markowi Woźniakowi, jak również prokuratorowi-naczelnikowi Zbigniewowi Gabrysiowi, bo wielokrotnie odpowiadali na liczne moje pisma, wnioski, skargi i doniesienia, dotyczące działania Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu i Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. W artykułach i pismach do organów Prokuratury Krajowej niejednokrotnie recenzowałem działania takich stróżów prawa jak prokuratorzy Tadeusz Cebo, Michał Trybus, Sławomir Korbelak, Arleta Osikowicz, Piotr Kapustka, Dagmara Nalepa etc. Składałem także doniesienia o domniemaniu popełnienia przestępstw przez niektórych z wyżej wymienionych. Sprawa miała nawet swój oddzielny bieg, ale Prokuratura Rejonowa w Olkuszu oczywiście ukręciła sprawie łeb, bez uzasadnienia, bo nie byłem pokrzywdzonym w sprawie. Na ten temat przyjdzie jeszcze kilka słów napisać w oddzielnym artykule! Dlatego wracam do tematu.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo