Wioleta Kamińska
Jestem Polką więc mam obowiązki polskie - albo inne
0 obserwujących
5 notek
1132 odsłony
  216   0

Co chce Putin to dostaje

Co chce Putin to przeważnie dostaje, bez większego oporu. Chciał Krym i dostał Krym. 


Praktycznie uzależnił Europę od gazu, co daje mu możliwość szantażu. Wielkie zaskoczenie teraz Europy i praktycznie bierność Niemiec wobec ewentualnego ataku na Ukrainę. 


Łukaszenka robi co chce, fałszuje wybory, wsadza do więzień opozycję, porywa samoloty. 


Tak naprawdę dopiero pierwszymi państwami, które nie pozwoliły na dalsze zuchwałe kroki to Polska, Litwa i Estonia i opór wobec ataku hybrydowego jakim jest sprowadzenie imigrantów na granicę UE. 


Ale Europa dalej śpi. Zajmuje się praworządnością (taką jaką ona uważa za jedynie słuszną), poszanowaniem wszystkich stu płci i nie poszanowaniem chrześcijaństwa, a co za tym idzie, samej siebie. Gdyby nie USA, bo tam ktoś lewakowi przegadał do rozumu, że jeśli Stany Zjednoczone chcą uważać się za mocarstwo, muszą przeciwstawić się zuchwalstwu Putina, to najprawdopodobniej Ukraina już byłaby w rękach Rosjan, po kredkowym sprzeciwie europejski elit. 


Długa historia łączy nas z Ukrainą. Pamiętamy Wołyń, pamiętamy Lwów. Ale wiemy też to, że większa część Ukraińców chce na zachód a nie na wschód i w tym powinniśmy ich wspierać. Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka