witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
100 obserwujących
820 notek
1554k odsłony
  4865   3

Zastrzelony I sekretarz ambasady Rosji! Jaka reakcja Kremla?

Nieznany sprawca zastrzelił w biały dzień na ulicy stolicy Republiki Abchazja Suchumi Dmitrija Wiszerniewa, pierwszego sekretarza ambasady Rosji w tym państwie (uznanym zresztą tylko przez Rosję, Wenezuelę i Nauru). Działo to się 9 września 2013 i do tej pory killera nie wykryto.

W ub.tygodniu Rosja ustami rzeczniczki swojej ambasady w Warszawie zażądała od Polski kwoty 33 tysięcy za straty jakie ponoć poniosła w wyniku ekscesów związanych z Marszem Niepodległości 11 listopada. Przypomnę, że dwa najbardziej widowiskowe obrazki tego incydentu - płonące policyjna budka i śmietnik znajdowały poza terenem ambasady Rosi i na pewno nie stanowiły jej własności. Co takiego spłonęło jeszcze tego wieczoru przy ogrodzeniu ambasady za 33 tysięcy złotych polskich?
Zresztą, niech sądzą się z organizatorami  marszu - Zawiszą i Bosakiem, byle nie z pieniędzy podatników!
   
Zaraz po incydentach 11 listopada ambasador Rosji Alieksiejew i paru innych rosyjskich dyplomatów porównało Polskę do krajów Trzeciego Świata i niżej, a dokładnie Libii, gdzie miała miejsce "również" napaść na ambasadę tego państwa-mocarstwa (jakby chcieli niektórzy).

Widać zapomnieli, lub nie wiedzieli biedacy niedoinformowani, że I sekretarza ambasady Rosji w Abchazji zastrzelono na ulicy w biały dzień , po czym nieznany do tej pory killer wsiadł sobie do trolejbusu miejskiej komunikacji i spokojnie odjechał.

Jaka była reakcja wielkiej i gniewnej zazwyczaj Rosji na ten fakt pogwałcenia nie tylko konwencji genewskiej, ale i wszelkich ludzkich, żeby o zakazie wożenia broni w środkach komunikacji zbiorowej i jeździe bez biletu nie wspominać ?

Po odzywach Rosji na "szturm" ambasady w Warszawie 11.11 można by się spodziewać desantu rosyjskiego specnazu na główne miejsca Abchazji, ostrzału rakietowego domniemanych miejsc ukrycia zabójcy, czy też okupacji całego kraju w celu zaprowadzenia w nim "porządku i praworzadności".

Tymczasem rosyjski MSZ wyraziło "zaniepokojenie straszną zbrodnią godzącą w podstawy przyjaźni abchazko-rosyjskiej" i zasugerowało, że to zamach terrorystycznych "wrogów" tej przyjaźni czyli Gruzinów.

I nic więcej.

Przy czym szybko okazało się, że Gruzini z zabójstwem nie mają nic wspólnego, a są to porachunki miejscowej mafii abchazkiej robiącej przekręty i czasami mordującej kłopotliwych Rosjan. Dmitrij Wiszerniew zajmował się m.in. poszukiwaniem zabójców rosyjskiego beznesmena Siergieja Kliemantowicza i i jego przyjaciółki, których osobiście znał. Widocznie znalazł coś, czego nie mógł nie zauważyć, nawet jeżeli było to sprzeczne z warunkami bezpiecznego funkcjonowania w niepodległej Abchazji. I zapłacił za to swoim młodym życiem, nie ochranianym przez dyplomatyczny immunitet.

     Niedawno rosyjskie organy śledcze wykryły związki zabójstwa Rosjan z deputowanym abchaskiego parlamentu, niejakiego Nodik Kwicinia. Zażądały możliwości przesłuchania podejrzanego. 19.11 znaleziono u niego w garażu automobil Mercedes SL500 Coupe należący do zamordowanego Rosjanina.

Jednak na taki despekt   dumny parlament niepodległej Abchazji odpowiedział "mocarstwu" pułkownika Putina, Rosyjskiej Federacji, tak zwanym u nas "gestem Kozakiewicza" i nie zwolnił immunitetu podejrzanemu o udział w morderstwach parlamentarzyście.
=   "В Абхазии парламент отказал генпрокурору в вопросе лишения неприкосновенности депутата Народного собрания – парламента республики Нодика Квицинии"

Co urażona dumna Wielkiej Rosji na to? Nie zauważyła olania przez ćwierćmilionową Abchazję... 

Jak to różnie rosyjska dyplomacja reaguje na wrogie jej gesty ???

Źródła:
http://izvestia.ru/news/557007#ixzz2ljq6YLKA
www.interfax.ru/world/txt.asp?id=328587
MK.ru/politics/article/2013/09/16/916123-komu-vyigodna-smert-diplomata.html
kavkaz-uzel.ru/articles/233063/

P.S. W tym że temacie - w zeszłym tygodniu, po wielomiesięcznym areszcie udało się w końcu  putinowskiej dyplomacji wydobyć z kicia rosyjskiego biznesmena Baumgartnera. Nie, nie z Gauntamamo, czy też jakiejś odległej i wrogiej Świętej Rosji faszystowskiej enklawie, ale z pobliskiej i przyjaznej Białorusi Aleksandra Łukaszenko... Pisałem o aktach przyjaźni i szacunku Pana Prezydenta Aleksandra Grigorjewicza w notce pt. "Łukaszenko upokarza Rosję Putina"

Uwaga! Notka dotyczy zdarzenia z nieodległego 2013 roku.

Rosyjski dyplomata znaleziony martwy przed ambasadą Rosji ...
https://www.tvp.info › niemcy-media-rosyjski-dyploma...
5 lis 2021 — W niewyjaśnionych okolicznościach zmarł w Berlinie 35-letni sekretarz ambasady rosyjskiej. Znaleziono go martwego na chodniku przed ambasadą Rosji ...

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka