witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
855 notek
1607k odsłon
  3266   13

Kraby już na Ukrainie - marzenia się spełniają, rady są wysłuchiwane

  Ile to człowiek się nagadał, natłumaczył, argumentował, pisał, apelował od lat dokładnie 8 [słownie: OŚMIU], aby w końcu przeczytać o co zabiegał na wszystkich możliwych mu poziomach tyle lat - polskie haubice "KRAB" przejdą prawdziwy bojowy test w obronie naszej i waszej Wolności!

  Pisałem również i w salonie24, np. 28 sierpnia 2014 roku:

Sprzedajmy amunicję Ukrainie, wypróbujmy polski sprzęt!
   Rząd Ukrainy zwrócił się do Polski z prośbą o dostawy  kończącej się tam w zażartych walkach z rosyjskimi separatystami, maski już im spadły = agresorami - amunicji i broni.
   Ukraina od kilku miesięcy jest ofiarą podstępnej, podłej agresji "hybrydowej" Rosji.
W ostatnich dniach ujawniono nie tylko wielkie dostawy ciężkiego sprzętu pancernego (np. v-lugansk-zashli-tri-kolonnyi-voennoy-tehniki-iz-rossii) i udział w walkach "ochotników" rosyjskich, ale i regularnych oddziałów desantowych Sił Zbrojnych Rosji - pojawili się pierwsi jeńcy, będący czynnymi (a nie urlopowanymi "wczoraj") członkami armii rosyjskiej i coraz więcej grobów żołnierzy służby czynnej pojawia się w różnych częściach Federacji - oficjalnie to ofiary wypadków i zawałów serca.
  Komitet  "Żołnierskich Matek" przygotował listę 400 poległych i rannych żołnierzy armii rosyjskich w tej niewypowiedzianej agresji - forbes.ru/news/266381-komitet-soldatskikh-materei-naschital-400-pogibshikh-i-ranenykh-rossiiskikh-soldat
    W przedwczorajszej notce skarżyłem się, że "Ukraina chce kupić polską broń, a rząd Polski nie chce zarobić!" i odsyła zaatakowanego sąsiada na po szczycie NATO we wrześniu.
   Dziś przeczytałem w "Nowym Dzienniku", że inni wschodni członkowie NATO - Chorwacja i Węgry nie czekając, aż ich ktoś ubiegnie dostarczyły Ukrainie helikoptery i tanki T-72. Te ostatnie sprzedały niechętne Ukrainie,  a za to mocno prorosyjsckie Węgry Orbana. Jak to biznes można oddzielić od polityki!
   Pomijając niemałoważne motywy finansowe i moralne, dostarczenie walczącej Ukrainie polskiego sprzętu ma również względy praktyczne - żadne laboratoria i ćwiczenia wojskowe nie sprawdzają tak wszechstronnie sprzętu  wojskowego jak działania wojskowe: pojawił się nam prawdziwy poligon wojenny - należy z tego bezwzględnie skorzystać i wypróbować nasze Rosomaki, haubice KRAB i inny nowy polski sprzęt. (...)
salon24.pl/u/witas1972/602798,sprzedajmy-amunicje-ukrainie-wyprobujmy-polski-sprzet

   Od razu po rozpoczęciu otwartej agresji Rosji na Ukrainę 24 lutego br. zacząłem powtarzać swoje dawne postulaty pomocy sąsiadowi i gwarantowi bezpieczeństwa wschodniej granicy:
26.02.2022 = 3.ci dzień wojny:
"USA przekazały 600 mln USD na natychmiastową pomoc zbrojna dla Niezależnej. Javellinów na ruskie tanki nie zabraknie. Dobrych, starych, Reaganowskich Stingerów na kacapskie helikoptery i samoloty również.
    Polska już dostarczyła dużą ilość moździerzy z amunicją oraz kilkadziesiąt tylko (sami mamy mało) zestawów plot "Grom" (właściwie "Piorun") oraz wiele innych środków bojowych. Warto by przetestować czołg Twardy w warunkach bojowych. Haubicę Krab - tym bardziej. Panie ministrze, to dla nas wszystkich będzie korzystne. Może nowy hit exportowy?
...Szykuje się nowa wojna krymska 2.1 naszego wieku. A może i lutowa rewolucja - czy tabakierka już przygotowana...? (miecztat' nie wriedno ;)
Hierojam sława, bolszewika gon, goń, goń!!!
alon24.pl/u/witas1972/1208516,madonna-popiera-ukraine-i-porownuje-putlera-do-hitlera
Opublikowano: 26 lutego 2022, 06:44 ; Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2022, 08:51

   Kilka dni temu u naszego optymisty Marka W.:
23 maja 2022, 08:03
"Od lat nawołuję do nasycenia WP i OT recznymi wyrzutniami ppanc (Javellin, NLAW) i plot (np. Piorun.pl)
oraz KRABami - haubica potężna
ROSOMAKi - najlepsza (jedyna?) rzecz od min. Zemke
A LEOPARDY (nadają się) DO OBRONY WSI!
salon24.pl/u/marek-w/1228896,wojna-na-ukrainie-czyli-kolejna-rewolucja-w-sztuce-wojennej#comment-22750275

  Powyżej w apelu z 2014 r. jest wzmianka o rosyjskim Komitecie "Żołnierskich Matek" działającym aktywnie na początku tej wojny 8 lat temu. Ratującym życie i zdrowie setkom rosyjskich żołnierzy. Teraz w 22-im roku rządów Putina w Rosji takich ruchów społecznych praktycznie i teoretycznie nie ma. Tak jak nie było w hitlerowskich Niemczech i stalinowskiej Rosji. Bo nawet w leninowskiej Sowdepii były (np. Polityczny Czerwony Krzyż Marii Pieszkowej, który uratowal m.in. setki Polaków z czekistowskich cel i koncentr.łagrów). JEST RÓŻNICA między pseudo-demokracją a otwartym faszyzmem rosyjskiego rozlewu czyli RASZYZMEM.

Polska od początku otwartej fazy wojny dostarczyła Ukrainie z cięższego sprzętu m.in.:
- czołg T-72  x 240 maszyn
- 2S1 Goździk, samobieżna haubica kalibru 122 prod. ZSRR x kilkadziesiąt maszyn
- BM-21 Grad, samobieżne wyrzutnie rakietowe prod. ZSRR  x wiele
- BMP-1, bojowy wóz piechoty, prod. ZSRR x kilkadziesiąt wozów
- R-73 – radziecki/rosyjski kierowany pocisk rakietowy powietrze–powietrze, x 100 sztuk
oraz jak powyżej podałem sporą ilość świetnych ręcznych wyrzutni przeciwlotniczych produkcji polskiej "Piorun"
i wiele innego wartościowego sprzętu i amunicji o ilośc,i której nie nagłaśnia się i bardzo słusznie.
"Ciszej jedziesz, dalej dojedziesz."

Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka