witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
832 notki
1571k odsłon
  433   1

Po co Scholz z Macronem i Draghim jedzie do Kijowa?

  Ja myślę, że celem wizyty niemieckiego, francuskiego i włoskiego pajaca, jest poinformowanie Prezydenta Zelenskiego, że zaproponują Putinowi, dla uratowaniu jego zbotoksowanej twarzy przekazanie Federacji Rosyjskiej następujących terytoriów:

- Schleswig-Holstein (za rozpoczęcie II wojny światowej atakiem na polski Westerplatte, w której zginęła niewiadoma do dziś liczba obywateli ZSRR *, przez S.M.S. Schleswig-Holstein. A sam land został oderwany od Danii dzięki porozumieniu z Rosją podczas Powstania Styczniowego 1863)

- Korsyka (za to, że tam urodził się mały kapral, co wywołał Wojnę Ojczyźnianą i spalił Moskwę ** - i tak tam separatyści, mimo że nie donbascy, walczą - wysadzając co nie co - o oddzielenie się od ciemiężcy francuskiego)

- Sycylia (za wielu Sycylijczyków w 8.ma Armata Italiana*** pod Stalingradem, a i tak tam dużo mafii - dogadają się mafiozi obydwu rozlewów)

* - Straty sowieckie w II wojnie (wg nich w latach 1941-45) są podawane w zależności od czasu i źródła w liczbach od 7 milionów do 42 milionów poległych i zamordowanych. Mają rozrzut! i precyzję.

** - Puszkin A. "Oszczercom Rosji"
"Za co? Czy za to, że ma zgliszczach
Płonącej Moskwy, pod przemocą
My nie uznaliśmy zuchwalcy i bożyszcza,
Pod którym legliście dygocąc?
Czy za to, że w przepaści głąb
Strąciliśmy bożyszcze ono,
Ciążące państwom zmorą złą,
I okupiliśmy własną krwią
Europy wolność – pokój – honor?"
Lecz pomógł Bóg – szemranie ścichło
I sam bieg rzeczy drogę ściele
Tak do Paryża nam się przyszło,
I ruski car na królów czele."
https://zbc.uz.zgora.pl/repozytorium/Content/45012/download/

"Скажи-ка, дядя, ведь не даром
Москва, спаленная пожаром,
Французу
отдана?"
https://www.culture.ru/poems/36608/borodino

*** - https://it.wikipedia.org/wiki/8%C2%AA_Armata_(Regio_Esercito)

Off-top: Nie tylko Szwejk! Ponad 100 Czechów walczy w obronie Ukrainy!
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-06-11/czechy-media-msz-potwierdzilo-smierc-obywatela-czeskiego-na-ukrainieLubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka