witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
832 notki
1571k odsłon
  1981   2

Ukraiński medyk złapał 8 Orków przebierających się w zachodnie umundurowanie

  Pocieszną historyjkę z frontu charkowskiego opisał oficer 95.samodzielnej brygady desantowo-szturmowej z Żytomierza Jurij Koczewenko:
  Przywieźliśmy dla żołnierzy na pierwszej linii nowe mundury i buty. Zostawiliśmy wszystko na polanie i poszliśmy na pozycje poszukać chłopców. W pewnym momencie nasz medyk zawrócił, aby dobrać sobie chyba lepsze buty. Znalazł tę polankę, a tu 8 Orków [= rosyjskich* żołnierzy] grzebie i przymierza zostawione rzeczy, najbardziej zainteresowały ich nowe, piękne brązowe buty wzoru podobnego do U.S.Army.
  Mimo że medyk, ale wojenny, więc zachował się znakomicie - celne strzały w nogę jedynemu, kto nie był zajęty przebieraniem i trzymał w ręku broń, potem donośny krzyk:
- "Ręce do góry! Stać na miejscu! Nie ruszać się, bo strzelamy! Broń na ziemię! 

  Zaskoczeni amatorzy zachodnich mundurów i obuwia bez wahania poddali się. Nie wiedzieli ile luf jest w nich wymierzonych, widzieli kolegę wijącego się na ziemi z przestrzeloną nogą, a na odsłoniętej przestrzeni byli bez szans wobec broni maszynowej. Reszta ukraińskiego oddziału zaopatrzeniowego szybko przybyła na miejsce przyciągnięta okrzykami i strzałami.

  Oczom ich ukazała się ósemka leżących w trawie chudawych mężczyzn, częściowo przyodzianych w nowe ukraińskie mundury,  trzech z nich w nowe porządne wojskowe buty zachodniego wzoru! To znaczy dwóch z nich miało ten wspaniały przedmiot pożądania żołnierzy na obu nogach, a trzeci Ork zdążył wzuć go tylko na lewą nogę, więc do niewoli poszedł w jednym bucie sowieckiej armii z 1984 roku, a w drugim nowoczesnym standardów NATO.
Nietypowa para obuwia poniżej:
image
Nerwowo zareagował na tę przecież komiczną sytuację ukraiński żołnierz, dla którego przeznaczone były te buty, które zbezcześcili swoimi sowieckimi przepoconymi skarpetkami rosyjscy* najeźdźcy (po prostu "Orki") - piękna wiązanka po russki z ukraińskim akcentem NIEPRZETŁUMACZALNA:Źródło:
Одному ногу прострелил, остальные сдались. Результат – медик взял в плен 8 орков.
https://zhzh.info/news/2022-06-20-49269

* - prawdopodobnie byli to żołnierze z przymusowej branki z prorosyjskich pseudorepublik Donieckiej lub raczej Ługańskiej. Różnorodność składu rosyjskich wojsk na Ukrainie przybliżyłem w ostatnim artykule o ich realnych stratach: https://www.salon24.pl/u/witas1972/1230164,jakie-sa-prawdziwe-straty-rosyjskich-sil                        Notabene,1dzień po mojej publikacji wyszło rosyjskie niezależne opracowanie o stratach w Ukrainie potwierdzające moje wnioski: https://istories.media/investigations/2022/06/20/chto-ostalos-ot-rossiiskoi-armii-k-chetvertomu-mesyatsu-voini/     https://youtu.be/khz_pBEOVcI

+ w temacie "Mobilki" z LDrl giną najszybciej: https://youtu.be/5G10xj3mof8

P.S. Jeśli ktoś chciałby pomóc ukraińskiemu żołnierzowi na froncie jakimś umundurowaniem, parą letnich wojskowych butów nr 43-46, śpiworem, latarką - proszę o kontakt na pocztę wewnętrzną lub telefon
Ludzka indywidualna pomoc zawsze zapamiętuje się ofiarowanemu znacznie bardziej niż systemowa. Ja na przykład pamiętam do dziś otrzymaną z DDR paczkę przysłaną w głodnym stanie wojennym 1982 roku, pełną słodkich "gumowych misiów" i rozpuszczalnego kakao. Dankchen!

image
https://ic.pics.livejournal.com/idiaminesku/77554834/375696/375696_600.jpg


Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka