witas1972
"Chłopcy silni jak AZOV stal, Oczy patrzą się w dal, Nic nie znaczy nam wojny pożoga, Hej sokoli nasz wzrok, W marszu sprężysty krok, I pogarda dla śmierci i wroga, Gotuj broń, Naprzód marsz ku zwycięstwu!!!
102 obserwujących
855 notek
1608k odsłon
  2183   5

Jeśli by nie Polacy, to nas by nie było - doradca prezydenta Ukrainy Arestowicz

Sprawiedliwie.

- "Polacy jako jedyni przekazali nam czołgi i to w liczbie ponad 300 maszyn" - podkreślił Arestowycz.

  Ja dodałbym, iż Prezydent Polski A. Duda zaproponował Ukrainie kilkadziesiąt samolotów bojowych MIG-29 z opcją odbioru w NATO-wskiej bazie Rammstein, ale Izrael nie zgadza się na takie zwiększenie siły ukraińskiego lotnictwa.

  Najpopularniejszy ukraiński komentator wojenno-polityczny, doradca biura Prezydenta Ukrainy Aleksiej Arestowycz podziękował też innym państwom: USA, UK, bałtyckim, a nawet Niemcom (!) i Francji (za "piątą część ichnich haubic CAESAR przekazanych Ukrainie". Nie sprecyzował, że chodzi(ło) o mizerne 18 szt. Miało to miejsce wczoraj, w Święto Niepodległości, a zarazem w półrocze rozpoczęcia pełnowymiarowej rosyjskiej agresji na Ukrainę w topowym codziennym programie internetowym Feigin Live -   https://youtu.be/izFQ6nOndo8

  Ja wiem, że to nie ten czas i może to małostkowość, ale od zmiany ekipy rządzącej w Kijowie czyli od 3 lat Polacy oczekują od Ukrainy na jedno małe, nic nie znaczące administracyjne pozwolenie - zgodę na odkopanie kilku tysięcy polskich kości skazywanych od dekad na nieistnienie. Daremnie. One są w naszej pamięci. I realnie stoją kością niezgody (na zamilczenie tematu) między polskim, a ukraińskim spojrzeniami na przeszłość. Ale i na przyszłość...

Up.date: Wczoraj aresztowano w Rosji ostatniego znaczącego polityka opozycyjnego pozostającego na wolności. Jewgenij Rojzman, wybitny historyk, były mer "3-ciej stolicy Rosji", założyciel i szef najważniejszej rosyjskiej fundacji dobroczynnej "Fond Rojzmana" jest oskarżony o "szkalowanie rosyjskich sił zbrojnych". Czyli nazywanie wojny wojną i agresją. Grozi Mu 5 lat łagru.

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka