Witek Witek
849
BLOG

Sprawa Polska u Tuckera Carlsona

Witek Witek Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 47

Cieszącym się i uspokojonym, że nie grozi nam agresja Rosji, bo sam Putin wyjaśnił, że nie ma w tym interesu...:
- "Tylko w jednym przypadku, jeśli Polska zaatakuje Rosję. Dlaczego? Ponieważ nie jesteśmy zainteresowani Polską, Łotwą ani żadnym innym miejscem. Dlaczego mielibyśmy to robić? Po prostu nie mamy żadnego interesu"

... spieszę przypomnieć, że:

1. Putin wielokrotnie zapewniał i wyjaśniał, że nie miał żadnego interesu w morderstwach ostro krytykującej go dziennikarki Anny Politkowskiej, opozycyjnego polityka Borisa Niemcowa i wielu innych wrogich mu osób z Rosji i okolic - mimo to - ofiary dawno nie żyją, a sprawcy morderstw nie zostali wyjawieni i ukarani.

2. Putin i jego propagandziści od wielu lat oskarżają Polskę o agresywne, antyrosyjskie działania i zamiary, aż do zaboru ziem sojuznego państwa Republika Białoruś włącznie (np. malanka.media/news/30929; news.zerkalo.io/economics/44298.html),
więc za "akt zaatakowania Rosji" może mu posłużyć np. zamknięcie kolejnego przejścia granicznego z SBiR-em (a otwartych jest 4 lub 5 MPG).

3. "My na nikogo nie napadamy" [= " Мы ни на кого не нападаем"] - mówi Putin po 24 miesiącach agresji na Ukrainę - "My bronimy siebie i swoją rodzinę, swoją Ojczyznę i naszą przyszłość."
= "речь идёт о защите себя и своей семьи, своей Родины. Mы защищаем своих людей, себя, свою Родину и наше будущее."

Czyli w razie czego - Rosja nie napadnie, ani nie zaatakuje. Rosja w takim wypadku przeprowadza Specjalną Wojskową Operację (podobnie Sowiety w Afganistanie w 1979-89, czy Czechosłowacji 1968-69, na Węgrzech w 1956 r.)
17 września 1939 zaczęła się bynajmniej jakaś agresja, czy napad, ale "szlachetne wzięcie pod ochronę majątku i mieszkańców zachodniej Ukrainy i Białorusi", która - widać po gazecie "Izwiestia" z 18/9/1939 - kończyła się wtedy na linii Wisły i warszawskiej Pradze). image
 
  Oczywiście przed tym musi zdobyć przynajmniej poddoniecką Awdijiwkę, potem jeszcze kilka tysięcy podobnych miasteczek i większych miast Ukrainy...

4. "Ponieważ nie jesteśmy zainteresowani Polską", to Putin podczas 2-godzinnego "wywiadu" odmienił nazwę Polska co najmniej 34 razy, o Rzeczpospolitej wspomniał 3 razy, o Polakach mówił 7 razy, a przymiotnik "polski, polska, polskie" użył 6 razy. Razem 50 razy, a może i więcej.

Dla porównania o Niemczech wspomniał wszystkie 20 razy, o Francji tylko 4 (słownie: cztery), o Czechosłowacji (jedynie przy okazji wątku agresywnej i sprzymierzonej z Hitlerem Polski i uczciwego Związku Sowieckiego tow.Stalina) - też tylko 4.

Doprawdy to dowód całkowitego braku zainteresowania tego polityka-historyka.

  Nie wiem, czy Putin nas bardziej nienawidzi za pomoc zaatakowanej przez niego Ukrainie,
czy za to, że od dwóch lat niewzruszenie (a raczej pogardliwie) odrzucamy jego zachęty do odebrania Ukrainie - jak twierdzi on "historycznych polskich ziem ze Lwowem, Tarnopolem i Galicją Wschodnią".

 To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
nasza odmowa niezgoda i upór
mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku

w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia

Kto wie gdyby nas lepiej i piękniej kuszono

słano kobiety różowe płaskie jak opłatek
lub fantastyczne twory z obrazów Hieronima Boscha
lecz piekło w tym czasie było jakie
mokry dół zaułek morderców barak
nazwany pałacem sprawiedliwości
samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce
posyłał w teren wnuczęta Aurory
chłopców o twarzach ziemniaczanych
bardzo brzydkie dziewczyny o czerwonych rękach


Zaiste ich retoryka była aż nazbyt parciana
(Marek Tulliusz obracał się w grobie)
łańcuchy tautologii parę pojęć jak cepy
dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu
składnia pozbawiona urody koniunktiwu

Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie
Zanim zgłosimy akces trzeba pilnie badać
kształt architektury rytm bębnów i piszczałek
kolory oficjalne nikczemny rytuał pogrzebów

Nasze oczy i uszy odmówiły posłuchu
książęta naszych zmysłów wybrały dumne wygnanie

To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
mieliśmy odrobinę niezbędnej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała
głowa

Pani Profesor Izydorze Dąmbskiej
Zbigniew Herbert

Tekst wywiadu Tuckera po ruski: http://www.kremlin.ru/events/president/news/73411

PS  O mantrze Podpułkownika na temat roli Polaków w rozpętaniu, tfu!, zmuszeniu Hitlera do rozpoczęcia II wojny światowej ja nie będę, bo zeznania szeregowego Dolasa świadczą bez cienia wątpliwości za prawdziwością tej istiny.
Chociaż towarzysze Stalin i Mołotow winą za tą wojnę obarczali "francuskich i brytyjskich podżegaczy wojennych" - przynajmniej do 22 czerwca 1941 r. image
A trzeba było "z Hitlerem na Stalina"

Bardziej spodobał mi się wątek węgierski:
- Czy Pan rozmawiał o tym z Orbanem, że może on zabrać z powrotem część ziem Ukrainy?
Вы Орбану говорили об этом, что он может вернуть себе часть земель Украины?
- Nigdy nie rozmawiałem. Nigdy, ani razu. U nas z nim nawet na ten temat nie było żadnych rozmów.
Ale mi wiadomo, że mieszkający tam Węgrzy, oczywiście, chcą wrócić do swojej historycznej ojczyzny.

В.Путин: Никогда не говорил. Никогда, ни разу. У нас с ним даже на этот счёт не было никаких разговоров. Но мне достоверно известно, что венгры, которые там проживают, они, конечно, хотят вернуться на свою историческую родину.

= 4 zaprzeczenia. Aż cztery. Zbyt dużo, aby było to przypadkowe.

Przypomina mi się, co opowiedział jesienią'2014 ówczesny (i obecny) minister spraw zagranicznych:

  - "Putin chciał, abyśmy uczestniczyli w rozbiorze Ukrainy" - mówi Sikorski - "Putin chciał, aby Polska wprowadziła wojska na Ukrainę. To były sygnały, które oni nam wysyłali... Wiedzieliśmy co oni myślą od lat. Od lat.
To była jedna z pierwszych rzeczy, którą Putin powiedział mojemu premierowi Donaldowi Tuskowi, kiedy ten  odwiedzał Moskwę. Putin powiedział, że Ukraina to sztuczne państwo, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego nie moglibyśmy się tym razem podzielić.
Szczęśliwie Tusk nie odpowiedział, bo zdawał sobie sprawę, że jest nagrywany.
"
witas1972/611305,putin-wkrecal-tuska-na-lwow-i-nagrywal
Mój komentarz z odległego 2014/10/20:
2. Podobne propozycje musiał składać Węgrom i Słowacji, mającym podobnie jak Polska, swoje utracone przedwojenne "kresy" na Ukrainie. Stąd mocno prorosyjskie stanowisko premierów Wegier i Słowacji - Orbana i Fico - pewnie dali się nagrać.
5. Już dobrych kilka lat temu, w latach 2009-2012 w wielogodzinnych rozmowach również internetowych, również na salonie24.pl, tzw. neosowieci (lub "impiercy" jak sami siebie nazywają), niezależnie od stopnia ich wrogości do Polski, wypowiadali się zachęcająco w sprawie przyłączenia Lwowa i Galici do Polski. Jakby akceptacja tego spływała na nich z góry."

Konieczny suplement:
10 kłamstw prezydenta Władimira Putina nt. Polski i Ukrainy, których nie prostował Tucker Carlson - oświadczenie polskiego MSZ wszystkoconajwazniejsze.pl/pepites/tucker-carlson
MFA statement on President Vladimir Putin’s 10 lies on Poland and Ukraine which were not rectified by Tucker Carlson (interview of 8 February 2024)
Putin’s 10 lies on Poland which were not rectified by Tucker Carlson:
> "Poles forced Hitler to start World War II against them"
= Poland rejected Hitler’s claims as well as his proposal to enter into a Polish-German alliance against the Russian USSR.
It was Germany and Russians authorities that signed an agreement against Poland on 23/8/1939 (Molotov-Ribbentrop  Pact), which allowed Germany to assault Poland on 1/9/1939 and allowed sovietRussia to assault Poland 17/9/1939 to divide Poland's territory in 2 parts and destroy it.

(...)
https://www.gov.pl/web/diplomacy/mfa-statement-on-president-vladimir-putins-10-lies-on-poland-and-ukraine-which-were-not-rectified-by-tucker-carlson-interview-of-8-february-2024


imageimageimageWolski o wojnie https://www.youtube.com/watch?v=LuLdEZWd9BMimage

Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Mimo że w umowie hadziackiej najrozsądniejsi z naszej i ukraińskiej strony próbowali jeszcze ratować to co się dało, za dużo krwi zostało wylane, za dużo było wzajemnych krzywd, żalów, pretensji. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw, ale otwierająca przed Polską wielkie perspektywy. https://www.youtube.com/watch?v=OJ-F2734-gk "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в в Салоне не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, a w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka