Blog
witas1972
Witek
Witek Szukający sensownego zajęcia
86 obserwujących 702 notki 1269483 odsłony
Witek, 17 lipca 2017 r.

3 lata od bezkarnej zbrodni na 300 pasażerach MH17 - nowe dowody

Dokładnie 3 lata temu na oczach świata zostało zamordowanych 298 niewinnych ludzi, w większości kobiety i dzieci, głównie z Holandii (prawie 200), Malezji (44), Australii (27), Indonezji, Wielkiej Brytanii i innych krajów EU, znajdujących się na pokładzie Boeinga 777 lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur i zestrzelonego 17 lipca 2014 r. nad wschodnią Ukrainą.
   Tak jak przewidział mój Autorytet - historyk i lotniczy ekspert Mark Sołonin, winni tej wielkiej tragedii nie zostali i jeszcze długo nie zostaną ukarani:
"Na takie ofiary Zachód nie jest gotowy pójść. Dlaczego? Ponieważ zamordowano tylko trzy setki ludzi. Trzeba przestać się okłamywać i załamywać ręce - to BARDZO MAŁO. Pozostałe 300 mln mieszkańców EU zapomni o nich za tydzień, może dwa.
Jedyne czego ja doprawdy nie rozumiem - co będzie kiedy kolejni pro-rosyjscy "powstańcy" kupią w sklepie na rogu bombę atomową i rzucą ją na Amsterdam?
Czy ci, którzy przeżyją przeprowadzą "wielostronne konsultacje" i wyrażą "poważne zaniepokojenie"? Lub uczciwie przyznają, że "Amsterdam już nie powróci i martwi nie ożyją, a żywi żyć muszą i dlatego trzeba dbać o dialog z Rosją".
"Żywi żyć muszą i dbać o dialog z Rosją"

   Do zestrzelenia tego pasażerskiego samolotu mam szczególny stosunek, nie tylko dlatego, że jako pierwszy w polskim internecie poinformowałem o nim i od razu wskazałem na najlepiej udokumentowaną do tej pory wersję wydarzenia:
Prorosyjscy separatyści zestrzelili Boeing-777 z 280 pasażerami
Stało się do nad miejscem zaciętych walk między m. Sniżne a Krasnyj Łucz z dostarczonych przez Rosję wyrzutni rakiet ziemia-powietrze "BUK" strącono w tym tygodniu już kilka ukraińskich samolotów wojskowych, w tym latającego na wysokości 6,5 km AN-26.
Dziś rano szturmowiec SU-25.
Teraz samolot SU-25 z 295 ludźmi na pokładzie."

witas1972.salon24.pl/596650,prorosyjscy-separatysci-zestrzelili-boeing-777-z-280-pasazerami
ale i dzień wcześniej uprzedzałem o szykującej się wielkiej prowokacji, podobnej do tej z Gleiwitz 31 sierpnia 1939 r. czy bombardowania niemieckiego Freiburga przed napaścią na Francję w maju 1940 r.:
  "Doszły mnie słuchy, że wkrótce ofiarą ukraińskich samolotów padnie przygraniczny rosyjski Woroneż.
Bo głupio tak bez pretekstu Putinowi bombardować terytorium Ukrainy i atakować ukraińskie samoloty: "Rosyjski samolot wojskowy zestrzelił w środę pociskami rakietowymi nad terytorium Ukrainy należącą do tamtejszych sił powietrznych maszynę Su-25 - poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Łysenko. 
To drugi taki przypadek zestrzelenia ukraińskiej maszyny w tym tygodniu. W poniedziałek samolot transportowy An-26 został zestrzelony przez prorosyjskich separatystów." WITEK 1.07.2014 17:57

Straty ukraińskiego lotnictwa w Donbasie: data, rodzaj statku, miejsce, rodzaj broni użytej do zestrzelenia
image
- 02.05.2014: под Славянском на небольшой высоте из ПЗРК был сбит вертолет Ми-24;
- 05.05.2014: под Славянском на небольшой высоте из ПЗРК сбит вертолет Ми-24П;
- 29.05.2014: под Славянском на небольшой высоте сбит вертолет Ми-8;
- 03.06.2014: высотa 50 метров из ПЗРК был подбит вертолет Ми-24;
- 06.06.2014: над Славянском сбит самолет воздушной разведки Ан-30Б (высота 4200 м), ПЗРК "Верба" (на вооружение российской армии с апреля 2014 г.;
- 14.06.2014: высотa 700 метров из ПЗРК сбит заходив на посадку в аэропорт Луганска Ил-76МД
- 24.06.2014: из ПЗРК "Игла" под Славянском сбит вертолет Ми-8;
- 02.07.2014: из ПЗРК "Игла" на высоте 500 м  фронтовой бомбардировщик Су-24;
- 14.07.2014: на высоте 6000 м (6700 м) сбит транспортный самолет Ан-26;
- 16.07.2014: в рай. Амросиевки из ПЗРК (или россий истребител?) сбит штурмовик Су-25.

   Zresztą nie tylko ja to czułem - rosyjski bloger napisał na 3 dni przed wręcz dokładną przepowiednię tego, co niestety spełniło się, "oby tylko nasi nie zestrzelili jakiegoś pasażera, których trasy krzyżują się gęsto nad Donbasem.
PRZEDE WSZYSTKIM NIE POWTÓRZYĆ ZESTRZELENIA TU-154 w 2001 roku, który zestrzelili ukraińscy p-lotnicy. Nad miastami Rowienki i Krasny Łucz przechodzi międzynarodowa avia-trasa z Pakistanu / indii / Malezji do Europy. Nawet teraz, wg flightradar24, na wys.11 km leci Boeing 777-240LR AP-BGY rejs PK721/PIA721 Lahor-Manchester." 14.07.14

    Po 3 latach, gdy większość widocznych gołym okiem detali przejazdu z Rosji na wschód Ukrainy wyrzutni rakiet przeciwlotniczych "BUK" zostało wyjawionych i udokumentowanych przez holenderską grupę śledczą Bellingscat oraz przez międzypaństwowy komitet prokuratorski powołany do zbadania tej sprawy zostaje oczekiwać tylko procesu sądowego. Ma on rozpocząć się najbliższą jesienią lub zimą.
   Cóż z tego, skoro prawie wszyscy wyjawieni odpowiedzialni za: przekazanie z rosyjskiej jednostki wojskowej, dostarczenie na Ukrainę, obsługę (czyli wystrzelenie śmiercionośnej rakiety), wyznaczenie jej celu, wydanie rozkazu, ewakuację wyrzutni i jej prawdopodobną utylizację oraz propagandową zasłonę po zbrodni, znajdują się na terenach do których holenderska, EUropejska, ani żadna inna cywilizowana jurysdykcja nie sięga!

   W ub.roku wyżej wspomniany i sprawiedliwie wychwalony Mark Sołonin (kilka dni temu opublikował świetną odpowiedź na oszczerczy paszkwil o roli Polski w II wojnie putlerowskiego propagandysty Maksyma Szewczenki, którego warszawskie przemówienie prezydenta Trumpa mocno zabolało) wyjaśnił logicznie i na postawie znanych faktów dlaczego i po co ten fatalny rosyjski BUK znalazł się akurat na trasie lotu MH17 z Amsterdamu do Malezji. 
   Streszczając jego obszerny artykuł: wyrzutnia rakiet została sprowadzony na teren walk sił ukraińskich z "donbaskimi separatystami" (większość z nich przybyła z Rosji), aby zestrzelić rosyjski samolot pasażerski, latający wtedy (sic!) nad Donbasem codziennie i wożący rosyjskich turystów na trasie Moskwa-Cypr.
   Takie zestrzelenie setek rosyjskich kobiet i dzieci dokonane niewątpliwie przez "ukraińskich faszystów" (pewnie wspomaganych przez "polskich nazistów" i amerykańskich imperialistów jak często dodawała putinowska propaganda) musiałyby bezwarunkowa wstrząsnąć i tak niezwykle podatnym na wszelakie propagandowe zagrywki rosyjskim narodem, emocjonalnym i prymitywnym.
   Kilka dni przed tym rosyjskie mass-media podawały często-gęsto szokującą informację o ukrzyżowaniu (sic!) przez "ukraińskich banderowców" 3-letniego rosyjskiego synka walczącego separatysty i zmuszaniu jego matki do patrzenia na to, a po zamęczeniu dzieciątka rozerwaniu jej ukraińskimi tankami - http://witas1972.salon24.pl/596457,ukraincy-ukrzyzowali-3-letniego-chlopca-matke-ciagneli-czolgiem
   Nawet Polakom po okrucieństwach Rzezi Wołyńskiej trudno było w to uwierzyć, ale Rosjanie, do niedawna bliźniaczy z ukraińskim naród, przyjmowali tę informację bez szczególnych zastrzeżeń. Nawet taką, że w Odessie dokonywali Ukraińcy aktów kanibalizmu na zwłokach pomordowanych wcześniej Rosjan...

image
image
Wyobraźmy sobie, że jeśli te zdjęcia szczątek zabawek należałyby do nieżywych rosyjskich dzieci, jakie mogłyby być reakcje Rosjan i ich żądania do Putina?
   Wojna, zemsta i jeszcze raz wojna!

Opublikowano: 17.07.2017 15:46. Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 21:12.
Autor: Witek
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08
..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta..." "Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES "Dzień chwały największej baonu "Zośka"
"350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Mimo że w umowie hadziackiej najrozsądniejsi z naszej i ukraińskiej strony próbowali jeszcze ratować to co się dało, za dużo krwi zostało wylane, za dużo było wzajemnych krzywd, żalów, pretensji. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Jak na tym wyszli, sami wiedzą najlepiej - po 100 latach od Perejesławia autonomia Siczy była już fikcją, by ostatecznie została zlikwidowana dekretem Katarzyny wielkiej z 23 kwietnia 1775r. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu,..."
Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw, ale otwierająca przed Polską wielkie perspektywy. Niestety mam wrażenie, że polskie władze całkowicie porzuciły prowadzenie niezależnej polskiej polityki, zadowalając dla Polski rolą peryferyjnej prowincji europejskiej Rzeszy. W ten sposób z pewnością nie przyciągniemy Ukraińców do idei budowy silnego, trwałego polsko - ukraińskiego sojuszu.

image POLACY! PAMIĘTAJCIE KTO ZABIJAŁ WASZYCH RODAKÓW W 1943 ROKU! image1943-1944 RZEŹ WOŁYŃSKA - BESTIALSTWO POPEŁNIONE PRZEZ OUN-UPA
image
image
"Jakie było nastawienie całego społeczeństwa ukraińskiego? W książce wspomina Pani o ponad 300 Ukraińcach, którzy pomagali Polakom? - Najmniej zaangażowane w zbrodnie było starsze pokolenie i to właśnie starsi ludzie najczęściej pomagali, chociaż zdarzało się, że Polaków wspierały całe rodziny, niekiedy przypłacając to życiem. Liczba ok. 300 osób pomagających pokazuje tylko przypadki ustalone do 2000 roku, później ich znacznie przybyło, a o wielu nie wiemy. Jednak uczestnictwo w zbrodni, o różnym stopniu zaangażowania, było powszechne. Dlatego chcę podkreślić, że przy takim ogromie nienawiści i terroru zachowanie się po ludzku było bohaterstwem." naszdziennik.pl/index.php?dat=20081122&typ=my&id=my21.txt
Może warto pamiętać o tych lepszych Ukraińcach ? Może to będzie lepszą metodą na nacjonalizm ukraiński? Czy jest niebezpieczny? Jak zostanie ukierunkowany przeciw Lachiw (a są tacy, co umieją manipulować), to tak. Ale mam nadzieję, że im się to nie uda. Od nas też dużo zależy. WITEK 7.02.2011
Sprawiedliwi Ukraińcy z Wołynia'43
"Kresowa Księga Sprawiedliwych"
image image free counters
"Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в в Салоне не видел" AKSKII 13.2.2013
Будапешт. меморандум от 5.12.1994 Пункт 1: "Российская Федерация, Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии и Соединенные Штаты Америки подтверждают Украине свое обязательство в соответствии с принципами Заключительного Акта СБСЕ уважать независимость, суверенитет и существующие границы Украины." Россия заключила с государством Украина "Договор о дружбе, сотрудничестве и партнерстве между Российской Федерацией и Украиной" в котором в Статье 2: "Высокие Договаривающиеся Стороны в соответствии с положениями Устава ООН и обязательствами по Заключительному акту Совещания по безопасности и сотрудничеству в Европе уважают территориальную целостность друг друга и подтверждают нерушимость существующих между ними границ."

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciekawie czyta się tę notkę po 8 z górą latach! Ale pozytyw, że sprawiedliwość czasami...
  • dowódcy Marynarki Wojennej (od 1945 do 1955): cz.p.o. kmdr Iwan Szylingowskij (7 lipca 1945 –...
  • A jeśli i Węgry Orbana kupią (były już przesłanki), to co wtedy?

Tematy w dziale