Właśnie Dzisiaj
Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy
0 obserwujących
31 notek
1167 odsłon
  78   1

28.05.2022, Sobota

Czy umiem być ze sobą uczciwym do bólu?

Na jednej z mityngowych sal znajduje się napis: "Nie ma trzeźwości bez uczciwości". To chyba nawet jakiś slogan AA. 

Ja rozumiem go tak, że chodzi o uczciwość wobec siebie, bo z drugiej strony "Desiderata" ostrzega: Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. 

Jestem dzieckiem terapii, od tego się zaczęło i cieszę się, że swoje życie zawierzyłem specjalistom, w zamkniętym ośrodku, bo myślę, że w trybie dochodzącym czy tylko opierając się na mityngach bym sobie nie poradził. To na terapii nauczyłem się, że nie ma co się oszukiwać, minimalizować, wyjaśniać sobie i siebie różnymi powodami. Myślę, że pomogła w tym maksyma ośrodka, w którym odbywałem terapię podstawową: Kto chce - szuka sposobów. Kto nie chce - szuka powodów. 

Mówię o uczciwości wobec siebie, bo całą resztę jestem w stanie oszukać. Trzeba do domu przemycić prezent dla któregoś członka rodziny? Zapraszam po swoje usługi. Wniosłem niejedną flaszkę w plecaku, a jak Żona zaczęła go ukradkiem sprawdzać, po kieszeniach. Albo jak Jej nie było. Albo w napojach. I na setki, tysiące sposobów. 

Jestem specjalistą od oszukiwania i mam to na liście moich sygnałów ostrzegawczych - gdy zaczynam kluczyć, kombinować, ukrywać, i nie dopuszczać do siebie różnych rzeczy - znaczy, że coś ze mną jest nie tak. A życie w uczciwości wobec siebie i bliskich naprawdę kosztuje dużo mniej energii, bo nie traci się jej na tworzenie piętrowych kłamstw. Ani nie ma strachu, że wszystko upadnie. 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości