Właśnie Dzisiaj
Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy
0 obserwujących
255 notek
6470 odsłon
  6   0

01.12.2022, Czwartek

Czy z upodobaniem kroczę nową drogą życia?

imageW Vabank II jest taka scena: dyrektor więzienia siedzi w knajpie z bandytami, kompletnie pijany, bo uciekł mu Kramer. Ktoś stawia przed nim kieliszek, a ten mówi: Osobiście nie widzę przeciwwskazań. 

Lubię ten tekst, niekoniecznie kontekst. Przypomniałem go sobie, przy okazji tego, że na mityngu opowiadałem o swoim zdrowym, trzeźwym życiu. Pytanie brzmiało: Czy mogę się napić? Odpowiedziałem na to: Mogę, nikt mi nie zabrania, natomiast osobiście nie widzę powodów. 

Dawno, dawno temu patrzyłem na kolegów, którzy robili magię. Używali na przykład konsoli zarządzania instancją MS 365 i ustawiali polityki dla użytkowników. Dziś ja również umiem to zrobić, a nawet, jakbym się uparł, napisałbym skrypt w PowerShell. Zostałem czarodziejem, opanowałem magię. 

Bardzo podoba mi się aktualny stan życia. Wszystko pamiętam, wszystko widzę i świat stoi przede mną otworem. Nie wiem, po co potrzebne by mi było upicie się. Bo tym skończyłby się dla mnie kieliszek. Dlatego dziś nie kupiłem nawet syropu na kaszel. Wybrałem inny. 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale