Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj
42
BLOG

19.03.2023, Niedziela

Wlasnie.Dzisiaj Wlasnie.Dzisiaj Rozmaitości Obserwuj notkę 4
Czy wyzbyłem się swoich wad?

imageBardzo dyskusyjne jest dla mnie temat wad. Między innymi dlatego, że ciężko jest z definicją. Gdyby bowiem przyjąć za kryterium nieobyczajne zachowanie, trzeba by piętnować różne popularne zachowania. Gdyby przyjąć za kryterium przeszkadzania innym, to niektóre wady w niektórych sytuacjach są zaletami - na przykład nadmierna pewność siebie przyda się w zawodzie sprzedawcy. Nie inaczej, gdyby próbować zastosować kryterium przeszkadzania mnie samemu. 

Jak nazwać taką wadę, że ciężko mi przeznaczyć choćby niewielką sumę na swoje zachcianki i przyjemności? Pewnie skąpstwem, tyle że jeśli mam kupić coś, co ofiaruję komuś, nie mam z tym większego problemu. A może powinienem na to spojrzeć z drugiej strony: że jestem zaradny, powściągliwy i przemyśliwuję swoje decyzje?

Jest jednak kilka wad (jakkolwiek je pojmować), których pozbyłem się bez żalu i dzięki czemu czuję się lepiej. Przykładem może być pycha, która kroczy przed upadkiem. Nieuczciwość wobec siebie, wobec innych zdarza mi się to i owo przemilczeć, żeby nie ranić. I, wśród innych, poczucie niespełnienia, ale o tym już innym razem. 

Codziennie napiszę kilka słów otuchy dla siebie i tych, którzy będą chcieć czytać. Podstawą przez rok była książeczka „Dzień po dniu”wydana przez Media Rodzina. Od 1.czerwca 2023 używam książki „Codzienne refleksje. Od uczestników AA dla uczestników AA”. Piszę swoje refleksje, przemyślenia, co czuję - bez poprawiania, korekty, zastanawiania. Dzielę się doświadczeniem, siłą i nadzieją.  Jak na mityngach AA. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości