43 obserwujących
448 notek
295k odsłon
306 odsłon

Energia wiatrowa w czerwcu 2019

Wykop Skomentuj4

Podaż energii wiatrowej wykazuje istotne zmiany sezonowe oraz dobowe. Proszę o przypomnienie sobie lub zapoznanie się z napisaną w zeszłym roku notką  Wiatr i fotowoltaika w sieci, co uwolni mnie od powtarzania celów jakie mi przyświecają przy opracowaniu i publikowaniu danych cząstkowych. Podaję dane o generacji wiatrowej z czerwca w formie jednego paciorka, przy którym każdy może się zastanowić nad tym co widzi, nad tym co z tego rozumie lub dlaczego tego nie rozumie. Ostatecznie może westchnie: Jak tu fajnie! Cisza, spokój - jak tu fajnie! 

Tym razem daję nowy wykres z czerwca 2019 r. wraz z jego starszym o rok kolegą. Automat dobrał dla obu taką samą maksymalną wartość skali dla energii/mocy (oś Y). Pogoda obu czerwców była prawie bliźniaczo podobna. 

image

image

Zrobiłam jeszcze jedną ilustrację dla czerwca 2019 - zestawienie uporządkowanych rosnąco średnich mocy godzinowych = generacji energii w ciągu godziny. Odcinek osi X o długości 720 godzin podzieliłam na 10% odcinki czasu (72 h). Jest to moja miesięczna żaglówka, tu bardziej przypominająca zgrabne plecy wychodzącej z kadru królowej z ciągnącym się za nią swobodnie trenem. 

image

Relacje z procesu rozpoznawania problemów energetyki zakończę prawdopodobnie w październiku opracowaniem danych rocznych, roku zaczynającego się w energetyce od października i kończącego się we wrześniu. W tym układzie na wykresach widoczny jest podział na dwa podstawowe okresy - zimowy i letni. Będzie to opracowanie podobne do  komiksu o energii wiatrowej  wykonanego w styczniu tego roku.   

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka