46 obserwujących
470 notek
318k odsłon
493 odsłony

Wiatr i słońce w październiku '19 r.

Wykop Skomentuj11

Wydajność fotowoltaicznej Elektrowni Sanktuarium potwierdziła ekstremalnie ciepły / pogodny październik w tym roku. Uzyskano w nim najwięcej energii elektrycznej w okresie swojej działalności, wynoszącą 97 MWh, przy średniej miesięcznej z dziewięciu lat 75 MWh. Zainteresowani mogą zobaczyć zestawienie danych miesięcznych na dwóch obrazkach z ilością energii w MWh wyprodukowanej w miesiącu oraz z liczbą godzin w miesiącu pełnego wykorzystania mocy elektrowni (71,76 kWp). Jest to iloraz produkcji miesięcznej w kWh do mocy zainstalowanej. 

Rok 2019 może okazać się najwydajniejszym energetycznie, jeśli w listopadzie i grudniu uzyska się od dnia dzisiejszego "paczkę" energii z 50 godzin oszacowanych ze średnich wydajności listopada i grudnia. 


Elektrownie wiatrowe wyprodukowały w październiku 1151 GWh energii, co dało średnią wydajność godzinową niższą od uzyskanej we wrześniu: 1546/1613 [MW; MWh]. Rzeczywisty rozkład produkcji godzinowej / średniej mocy godzinowej, przedstawia wykres: 

image

Mniejszy wykres po prawej informuje czytającego o zmiennościach mocy rozproszonych w czasie w formie przyklejenia energii z wielu szczytów do ściany. Obydwa rysunki przedstawiają sumarycznie tę samą ilość energii. 

____

Dodatek nadzwyczajny spowodowany nieczynnymi linkami w tekście głównym. 

Elektrownia Sanktuarium o mocy 71,76 kW

Dodatkowa tabela z danymi o produkcji energii elektrycznej  w MWh oraz wydajności w kh/kW  

image

Połączone tabele pochodzą z Sunny Portal

https://www.sunnyportal.com/Templates/PublicPageOverview.aspx?plant=5033404a-f6fa-41dd-8ae1-d21c755e58ff&splang=en-US


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka