Stary Wiarus Stary Wiarus
1269
BLOG

Kto podpisał dokument akcesji Warszawy do C40 Cities Climate Leadership Group?

Stary Wiarus Stary Wiarus Polityka Obserwuj notkę 38
Kiedy to się stało? Przed, czy po opublikowaniu obłąkańczego raportu C40 na temat zasadności zduszenia konsumpcji środkami przymusu?

Nie ulega kwestii, że dokument akcesyjny Warszawy do C40 Cities Climate Leadership Group musi znajdować się w warszawskim ratuszu. Czy możemy go zobaczyć? Interesuje mnie zwłaszcza czyj podpis na nim widnieje, ponieważ osoba ta powinna zostać objęta już od jutra ograniczeniami proponowanymi w raporcie C40, i to w wersji 'ambitnej'.

Żadnych wyjątków dla prezydenckich międzykontynentalnych lotów samolotami na szczyty C40, prezydent miasta ma dawać przykład – jeden lot na trzy lata, nie dalej niż 1500km.


Jak wskazuje zarówno treść jego przemówienia w Buenos Aires na szczycie C40 dn. 21 października 2022


2:39:30 do 2:46:00

jak i jego wystąpienie na Campus Polska, pan Trzaskowski jest entuzjastą tak organizacji C40 jak i jej programu, w tym tez ujętych w raporcie grupy z Leeds.


Na szczycie C40 w Buenos Aires pan Rafał Trzaskowski przemawiał 21 października 2022 r. w grupie tematycznej "Making Methane and Consumption Emissions a Priority"

Jeżeli komuś mało tego jako dowodu na głębokie zainteresowanie p. Trzaskowskiego zduszeniem konsumpcji instrumentami przymusu, bez względu na koszt społeczny, to żądza zniszczenia PiS za wszelką cenę, choćby warszawiakom przyszło jeść robaki, i wyrzec się na zawsze podróży lotniczych i samochodów, całkowicie go zaślepia.

Nota bene, przemówienie p. Trzaskowskiego nie zostało opublikowane w Polsce. Gdyby nie skrupulatność organizatorów szczytu C40 w Buenos Aires, mieszkańcy Warszawy nigdy by się nie dowiedzieli co ich prezydent tam powiedział. 


Przy okazji: prezydent nie odpuszcza. Warszawa przyłączyła się trzy dni temu (17 lutego 2023 r.), wraz z Barceloną i Mediolanem do programu pilotowego implementacji rekomendacji raportu C40 nt. zgubnego wpływu konsumpcji na klimat planety. Kto i na podstawie jakiego mandatu podjął tą decyzję? Zawsze myślałem, że od polityki zagranicznej jest rząd centralny, a nie samorządy?


Jeśli to was nie zbudzi, moi niegdysiejsi warszawscy krajanie, to nic was nie obudzi zanim nie będzie za późno. Nie okłamujcie się, że prezydent Trzaskowski jest taki młody (51 lat), taki przystojny, taki wysoki, taki starannie wykształcony. Khieu Samphan, najbliższy współpracownik Pol Pota, miał doktorat z Sorbony, zdobyty w 1959 roku.


A jeśli wam to wszystko nie przeszkadza i chcecie być w awangardzie przemian, niech ktoś otworzy w Warszawie sklep z produktami australijskiej firmy Circle Harvest https://circleharvest.com.au/. Subwencja z rausza gwarantowana, właściciel nie musi jeść towaru.

image

image

image

image

image

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka