Stary Wiarus Stary Wiarus
325
BLOG

Verantwortung, czyli niemiecka odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO

Stary Wiarus Stary Wiarus Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Niemcy przejmują odpowiedzialność za wschodnią flankę NATO, a Sztab Generalny WP dyplomatycznie fałszuje tłumaczenie – "übernimmt Verantwortung an #NATO Ostflanke" to nie to samo co "aktualna sytuacja bezpieczeństwa na wschodniej flance Sojuszu"


image


Jasne. Nikt nie będzie stawiał takich bram triumfalnych Rosjanom jak Niemcy.Źródło: https://encyclopedia.ushmm.org/content/en/film/german-and-soviet-forces-partition-poland
United States Holocaust Memorial Museum.


Od 2020 roku Niemcy oficjalnie obchodzą 8 maja nie jako dzień kapitulacji III Rzeszy, ale jako 'Tag der Befreiung', czyli Dzień Wyzwolenia dobrych Niemców spod jarzma złych beznarodowych nazistów, za co są wdzięczni Rosjanom. 


image


Nie wierzę w wolę polityczną Niemiec stawiania czynnego oporu Rosji.

Z tym 'przejmowaniem odpowiedzialności' jest tak samo, jak z propozycją europejskiej 'żelaznej kopuły', czyli  bajką o żelaznym wilku.

W rzeczy samej, tak z niemiecką odpowiedzialnością za wschodnią flankę NATO jak i z proponowanym niemiecko-centrycznym systemem obrony plot. dla Europy chodzi zawsze o to samo. O wyparcie USA z Europy, aby Niemcy mogli ułożyć swoje stosunki z Rosją w duchu paktu Ribbentrop-Mołotow – podziału stref wpływu – osiągając przy okazji Endlösung der Polenfrage.


Myślę że póki co, lepiej posłuży Polsce wróbel w garści, czyli Northrop Grumman Integrated Battle Command System (IBCS), z własnymi efektorami pod własnym dowództwem, niż najpiękniejszy rulon niemieckich rysunków technicznych, filmy animowane na których każda rakieta będzie trafiać w rosyjski samolot już w 2050 roku, lub jakiś inny czarno-czerwono-żółty kanarek na dachu, który prędzej dostanie biegunki, niż dziobnie rosyjski samolot lub rakietę.

emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka